Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Esineb ansambel Käokirjas. Foto: Andres Treial

Laupäeval, 23. märtsil lustisid Mooste Folgikojas Põlvamaa folkloorirühmad, kes soovivad sel aastal Eestis toimuval rahvusvahelisel pärimuspeol Baltica üles astuda.

Oma tantse, laule ja pillilugusid näitasid rahvusvahelise pärimuspeo Baltica Põlvama eelpeol Mooste Folgikojas folklooriansamblid Käokirjas, Kõivokõsõ ja Madara leelokoor. Külapillimeeste rikkalikku traditsiooni tutvustasid eelpeol Mooste Rahvamuusikakooli õpetajate Kadri Lepassoni rahvakandleõpilased Aia Rikka ja Romet Nõmme ning Toomas Ojasaare lõõtsaõpilased Mihkel Sildoja ja Uku Zolgo.

Lisaks toimus ühislaulmine ja väike õpituba Põlvamaa erilisematest rahvalauludest Urmas Kalla juhendamisel ja Eesti Folkloorinõukogu rahvakandlemängijate raamatu „100 Eesti rahvakandlemängijat ja meistrit” tutvustus. Peo lõpetas ühistantsimine Mooste Rahvamuusikakooli muusikute saatel. Mooste eelpidu toimus koostöös Mooste Kultuurimajaga ja tänu Põlvamaa Omavalitsuste Liidule.

Baltimaade suurim ühine pärimuspidu Baltica toimub Eestis Eesti Folkloorinõukogu eestvedamisel käesoleval aastal 29. maist kuni 2. juunini, peakontsert toimub 31. mai õhtul Tallinnas Raekoja platsil ja 31. maist kuni 2. juunini on Tornide Väljakule Tallinna Vanalinna Päevade raames püstitatud pärimusküla ja toimuvad kontserdid.

Baltica Pärimuspidu tuleb külla ka Põlva Päevadele. 1. juunil toimub Põlva linnas Põlva Päevade raames Baltica Pärimuspeo eriprogramm ja esinevad Baltica Pärimuspeo raames Eestisse külla tulnud väliskollektiivid.

Baltica tegevused leiab 1. juunil kella 11st kuni kella 18ni Põlva kesklinna pargist, kus kohalikud meistrid ja folkloorirühmad tutvustavad erinevates õpitubades Vana Võrumaaga seotud traditsioone, kombestikku ja tavandit.

Põlva Baltica pärimuskülas saab näiteks proovida kätt traditsioonilises puutöös, sõira tegemises, kangastelgedel vaiba kudumises, linaste riiete pesemises põlisel viisil, panna oma teadmised proovile võru keele töötoas, võistelda vanades jõu- ja osavusmängudes. Koos kohalike folkloorirühmadega saab laulda Võrumaa rahvalaule, tantsida ringmänge ja kuulata rahvamuusikat. Lisaks toimub pärimusmatk Põlva kihelkonna pühapaikadesse, pärimusviktoriin ja palju muud põnevat.

Kommentaarid

Viimased uudised