Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Ray Foil Surf

Tartust pärit noor ettevõtja on ühes meeskonnaga saanud valmis maailma kõige kergema elektrilise veetiivaga surfilaua Ray Foil, millega sõitmist saavad huvilised Emajõel tasuta proovida 5. maini.

„Surfamine on tohutult äge, aga Eesti meri ja siseveekogud ei ole just tuntud oma suurte lainete poolest. Seetõttu oleme ühes Tartu ja Tallinna kõrgkoolide tudengitega viimase 2,5 aastaga välja töötanud elektrilise veetiivaga surfilaua, millega saab liuelda veekogudel ilma lainetusest sõltumata,” rääkis Ray Foili eestvedaja, tartlane ja TalTechi Tartu kolledži vilistlane Andres Nöps.

Nöps lisas, et surfilaua väljatöötamisel panid tudengid suurt rõhku keskkonnasõbralikkusele ja jätkusuutlikkusele. „Oleme välja töötanud ja patenteerinud lahenduse, kus akud asetsevad vee all kiilu sees – see vähendab seniste levinud tehnoloogiatega võrreldes energiakulu 80% võrra, muudab sõidu hääletuks ega tekita laineid.”

Maailma kergeim elektrilise veetiivaga surfilaud on nüüdseks valmis saanud ning tartlased saavad sellega Emajõel juhendatud surfamist tasuta proovida selle nädala lõpuni. Uue leiutisega tutvumiseks saatke oma huvi kohta sõnum aadressil hello@rayfoil.surf või Ray Foili sotsiaalmeediakanalites.

Ray Foil Surf on Tallinna Tehnikaülikooli ning teiste Eesti kõrgkoolide tudengite loodud iduettevõte, mis tegeleb elektriliste surfilaudade tootmisega ning mis valiti möödunud aastal Ajujahi konkursil TOP 9 sekka.

Facebook: https://www.facebook.com/rayfoil.surf

Instagram: https://www.instagram.com/rayfoil.surf

Viimased uudised