Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Põlva Serviti mängijatel polnud karikafinaalis põhjust murelikult värava suunas vaadata – pall oli üldjuhul Eston Varuski valduses. Foto: Helin Potter/ EKL

Eesti meistermeeskonna Põlva Serviti jaoks mahtus pisut rohkem kui nädala sisse nii suurt pettumust kui ka ülevat rõõmu. Eurosarjast väljalangemise järel tehti väga korralikud esitused Eesti karikavõistluste finaalturniiril. Viimast nädalat ja hooaega tervikuna analüüsib karikafinaali üks võtmefiguure Eston Varusk.

Pühapäeval alistas Serviti karikafinaalis Viljandi HC 26:21 (14:9). Otsustavalt tehti vahe sisse juba avapoolajal ja seda peamiselt Eston Varuski tõrjete toel. Viimaseid kogunes 37-aastasele väravavahile lõpuks üle kahekümne ning Serviti võitis Eesti karika 14. korda. Varusk on olnud osaline kaheksa triumfi juures.

„Karikavõit on alati eriline, sest kõik sõltub ühest päevast ja mängust. Oleme Servitiga tõestanud, et pikemates seeriates on meile raske vastu saada. Karikavõite võiks meil ju rohkemgi olla, aga nii mõnigi on käest libisenud – nagu näiteks mullu Kehra vastu,” vaatas Varusk tagasi eelmisele karikafinaalile.

„Tänavu olime paremini valmis ja mäng õnnestus ka. Võib-olla mitte sajaprotsendiliselt, aga päris hästi. Enda esitust on keeruline kommenteerida, aga jah, küllap tuli enam-vähem välja,” jäi finaalitriumfi üheks kangelaseks kerkinud puurilukk tagasihoidlikuks.

„Ma ei ole oma pika karjääri jooksul leidnud seletust, miks ühel päeval mäng õnnestub ja siis järgmisel üldse mitte. Mõtlen oma peas alati kõik läbi – vastastiimi mängijate lemmikvisked ja -nurgad või millist väravatsooni pean rohkem silmas pidama, aga kui ei tule, siis ei tule,” sõnas Varusk.

Nädal enne karikavõistluste finaalturniiri elas Serviti üle suure pettumuse, kui EHF European Cupi kolmanda ringi kordusmängus tehti Saratovi SGAU-ga 23:23 viik. Et avakohtumine kaotati ühe väravaga, langes mullune sama sarja veerandfinalist kõige napimalt konkurentsist.

„Eurosarjast pudenemine oli päris mõru pill, aga tuli endale aru anda, et vastase näol oli tegu täisprofiklubiga. Mullu alistasime sama võistkonna ja küllap oli neil revanšihimu suur. Kaua ei saanud põdeda ja positiivne vaatenurk oli, et nii tekkis veebruari kaks vaba nädalavahetust, mis olnuks muidu euromängude all kinni,” mõtiskles Varusk muhedalt.

Balti liigas on Serviti hetkel tabelis teisel kohal, olles teeninud üheksa võitu ja kaks kaotust ning jäädes ühe vähempeetud mängu juures liider Viljandist nelja punktiga maha. Eesti meistriliigas on peetud alles neli vooru ning siingi on juhtduo Serviti ja Viljandi.

„Eesti liigas läheb tõsiseks mänguks alles veebruarist alates, kalender on sel hooajal nii sätitud. Seega on vara mingeid järeldusi või ennustusi teha. Igal võistkonnal on iga nupp meeskonnas tähtis ja kui mõni juhtub ära kukkuma, võib palju muutuda ning kevadel pilt teine olla,” analüüsis Varusk.

Väravavahtide osakonnad on meie meistriliigas päris korralikult mehitatud, aga tooni annavad kogenud mehed. Nii säravad jätkuvalt Eesti käsipalliväljakutel lisaks Varuskile näiteks Mikola Naum, Marius Aleksejev, Rasmus Ots ja teised.

„Armis Priskus on HC Tallinna ridades selgelt heale tasemele tõusnud ja koondissegi jõudnud. Võib-olla peaks vanemad mehed lihtsalt julmalt eest ära astuma, et nooremad esile kerkiks,” muigas Varusk. „Aga kui paar aastat tagasi oligi loobumisplaan, siis nüüd ei lasta mul sellele mõeldagi.”

Viimased uudised