Serviti eest neli väravat visanud Jürgen Rooba ja Tapa puurilukk Mikola Naum. Foto: Taavi Nagel

Enne jõululaua taha istumist oli täna veel neljal meeskonnal vaja Eesti meistriliigas arveid klaarida. Omavahel kohtusid HC Tallinn ja Põlva Serviti ning SK Tapa/N.R. Energy ja Viljandi HC.

Kui Sõle Spordikeskusesse jõuluime ei saabunud ja Serviti seisuga 41:19 ootuspäraselt matši võitis, siis Tapal oli olukord hoopis värvikam – teise poolaja vähemuses mängima pidanud mulgid teenisid olulise võidu skooriga 27:22.

Vähemuses mänginud Viljandi alla ei vandunud

Skoori avas võõrustajavõistkond SK Tapa/N.R. Energy, kuid juba neljandal minutil lubas külalisel Viljandi HC-l ette minna seisuga 2:1. Kodupubliku ees püsis Tapa stabiilselt üheväravalises kaotusseisus. 10. mänguminutiks oli seis 5:4 mulkidele. Viis minutit hiljem teenis Viljandi seitsmemeetri karistusviske, mida Hendrik Koks ei realiseerinud ning Tapal tekkis viigistamisvõimalus. Vise läks posti ning moment hiljem saavutas Viljandi Robin Liinsoo väravaga juba kahepunktilise edumaa, kui tabloo näitas seisu 8:6. Esimesest poolajast oli vaid kaheksa minutit jäänud mängida ning vahepeal taas üheväravalise vahemaa välja võidelnud Tapa oli 8:11 kaotusseisus, kui Viljandi mängumees Kristo Voika karistusviskel. 25. minutil suurendas Ott Varik vahemaa nelja värava peale ning Kristjan Koovit viie punkti peale. Tapat oli tabanud needus – alates 18. minutist poldud suudetud realiseerida. Poolajavileks see tõsiasi vigade parandust ei leidnud ja nii mindi seisuga 8:14 puhkeruumidesse. Üheksanda värava sai Tapale kirja Lauri Lande ning see leidis aset mängu 31. minutil. Kuigi Viljandi läks 16:10 juhtima, teenis mulkide seast Simon Drõgin 33. minutil punase kaardi. 41. minutiks olid Tapa väljavaated mõnevõrra helgemaks läinud, kui seisuks oli 15:18. 10 minuti möödudes olid mulgid võõrustajate eest ära seilanud seisuga 24:17. Mängu lõppskoor jäi rääkima Viljandi kasuks numbritega 27:22. Viljandi eest viskas kõige rohkem väravaid Aleksander Pertelson, kes hiilgas üheksa tabamusega. Tapa skooritegija rolli haaras enda kätte Vahur Oolup, kelle arvele jäi kuus väravat.

„Kohtumine kujunes, nagu me arvasime. Aasta lõpuks on kumm pisut tühi ja mõlemad satsid tegid pisivigu. Alguses ei saanud üldse kaitses hakkama aga esimese poolaja lõpuks saime selle pidama,” kommenteeris Kristo Voika. „Teine poolaeg oli déjà-vu. Alustasime poolaega väga halvasti ja kui Tapa hakkas juba paari värava kaugusele jõudma, saime alles aru, et meie peame ka mängima. Lõpuks saime kaks punkti, mis hetkel meile on väga olulised,” lausus Voika ja lõpetuseks soovis meeskonna poolt ilusaid pühi.

Tallinn teenis järjekordse valusa kaotuse

Sõle Spordikeskuses sai esimesena punkti kirja Serviti, kuid seda alles kolmandal minutil, kui käe sai valgeks joonemängija Arturs Meikšans. Carl-Eric Uibo lisas koheselt ka jätkuvärava ja nii oli neljandaks minutiks seis 2:0 Põlva meeskonnale. Henri Sillaste ja endise HC Tallinna mängija Jürgen Rooba väravate toel juhtis Serviti 10. minutiks seisuga 8:1. Seitsmene vahemaa hakkas alates 12. minutist suurendama ning 20. minutiks oli Tallinn 10-väravalises kaotusseisus. Viis minutit hiljem oli seisuks 16:7. Poolajale mindi seisult 18:8. 40. minutiks oli Tallinn skoori kasvatanud nelja värava võrra, Serviti oli teinud 10-väravalise spurdi. Põlva meeskond jätkas sama hoogsalt, pakkudes mänguaega ka noortele mängijatele nagu Aron Saarna ja Andero Viljus. 50. minutiks oli Tallinn vajunud 15:36 kaotusseisu. Matšile pani punkti Kermo Saksingu värav, mis tegi seisuks 41:19. Tallinna peaaegu et pooled väravad viskas Markus Oliver Mädo, kes sahistas Serviti väravavõrku kaheksal korral. Serviti resultatiivseim oli Henri Sillaste kuue väravaga.

„Meie poolt hea tahtevõimega ja pingutusega ning ladus, ühtlane mäng. Terve võistkond läks jõulupuhkusele ja aastalõpule vastu korraliku sooritusega,” võttis Serviti peatreener Kalmer Musting mängu kokku, samuti edastades pühadetervitusi.