Hetk kohtumisest Leedu meistri Vilniuse VHC Šviesa ja Eesti karikavõitja HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi vahel. Foto: VHC Šviesa

Laupäeval algas tänavuse hooaja Balti käsipalliliiga ning võistlustules olid kõik viis osalevat Eesti meeskonda. Viljandi HC alistas SK Tapa, Vilniuses sai Põlva Serviti võidu ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper napi kaotuse ning kodusaalis debüteerinud Raasiku/Mistra jäi alla Läti meistrile.

Tapal toimus ainus Eesti klubide omavaheline mõõduvõtt. Rabeda alguse järel said parema hoo sisse võõrustajad. Kaitses tegutsesid tapalased agressiivselt ning suurepäraseid tõrjeid tegi postide vahel 17-aastane Madis Valk. Paariväravaline edu kasvas 19. minutil pärast Gert Trofimovi kiirrünnakut 9:5 peale ja kolm minutit hiljem juhiti veel 11:7.

Viljandi murdis Tapa, Raasiku/Mistra hakkas südilt vastu Tenaxile

Mulgid jõudsid nelja järjestikuse värava toel viigini, aga puhkepausile mindi Tapa 13:11 juhtimisel. Võõrustajad domineerisid ka teise pooltunni esimesed kümme minutit ja 41. minutil tuli veel ühe 17-aastase, Marcus Rätteli viskest 17:14.

Siis lükkas Viljandi sisse järgmise käigu, tegi viie minutiga 6:0 vahespurdi ja võttis 28:23 võidu. Hendrik Koks viskas võitjate kasuks kuus, Mikk Varik viis ning Ott Varik ja Robert Lõpp neli väravat. Tapa täpsemad olid Rättel ja Rail Ageni viie ning Ilja Kosmirak nelja tabamusega.

Aruküla spordihoones pidas ajaloo esimese Balti liiga kohtumise Raasiku/Mistra, külaliseks lõunanaabrite Dobele ZRHK Tenax. Mingit aukartust koondislastest kubiseva Läti meistri vastu debütant ei tundnud ning haaras avaminutiga 2:0 edu. Siis jäi kodumeeskond küll tagaajaja ossa, ent kaitses hästi ning ründas kannatlikult ja targalt.

Suvel tugevalt täienenud Raasiku/Mistra ridades säras Kehra värvides mullu meistriliiga parimaks väravavahiks valitud Viktor Nikolajev ning ka Ukrainast liitunud joonemängija Juri Sohorovitš oli kiirelt uute tiimikaaslastega ühise keele leidnud.

Veel üks ekskehralane, Vladislav Naumenko viis Raasiku 26. minutil uuesti 13:11 juhtima, kuid poolaja võitis Tenax 15:14. Teisel pooltunnil libises Läti meister pisut kaugemale eest ning võitlusliku debüüdi kaotas Raasiku tulemusega 26:31. Sohorovitš viskas kuus ja Martin Nerut neli väravat.

Serviti sai Vilniuses raske võidu, Kehra valusa kaotuse

Eesti koduste tiitlite omanikud ehk meister Serviti ja karikavõitja Kehra mängisid samaaegselt Vilniuses. Kehralasi võõrustas valitsev Leedu meister VHC Šviesa ning arvestades, et eestlastel jäid vigastustega eemale David Mamporia ja Sergio-Silver Kreegimaa, oli mängu algus veidi üllatuslik.

Külalised kaitsesid võimsalt ning kolmeaastase vaheaja järel Kehrasse naasnud 40-aastane väravavaht Mikola Naum oli meeletus tõrjehoos. Kümne minutiga juhtis Kehra 7:1, Dmõtro Jankovski ja Danil Gumjanov tabasid suurepäraselt ning poolajaks oli Kehra edu 16:10.

Vaikselt, aga kindlalt hakkas Šviesa lähemale nihkuma ning 53. minutil viis Skirmantas Pleta leedukad esmakordselt juhtima, 22:21. Kehra jõudis veel kahel korral viigini, ent pidi vastu võtma valusa, 23:25 kaotuse. Jankovski ja Gumjanov viskasid seitse väravat, vastastel tabas Pleta kümme korda.

Servitilgi olid oma mured ning HC Vilniuse vastu ei teinud kaasa Otto Karl Kont, Andris Celminš ja Robin Oberg. Kaitsele kohtumise algul tähelepanu ei pööratud ja nelja minutiga juhtis Serviti 4:3. Rünnakul olid heas hoos kaks Henrit – Hiiend ja Sillaste – ning parimal juhul olid põlvalased ees juba viie väravaga.

Poolajaedu 15:13 järel andis Eesti meister ohjad aga Vilniusele. Kuidagi ei suudetud pidurdada veteran Vaidas Drevinskast, 35-aastane ekskoondislane viskas lõpuks 13 väravat. Vilnius sai korraks 16:15 juhtimagi ja viimast kümmet minutit alustati 23:23 viigiseisul.

Siis rebis Serviti eest, lisaks kahele Henrile tabasid hästi Carl-Eric Uibo ja Ülljo Pihus. Lõpuvile kõlades olid Serviti raskelt teenitud võidunumbrid 33:27. Sillaste oli eestlaste täpseim kaheksa tabamusega, Hiiendi arvele jäi kuus ja Uibole viis väravat.