Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Fotol (vasakult) Põlva EMO juhataja dr Annika Uue, Embach Ehituse juhatuse liige Andres Salusaar, Põlva vallavanem Martti Rõigas ja Põlva Haigla juhatuse liige Kristin Raudsepp. Foto: Madis Perli/ Põlva haigla

Põlva haigla avas 29. mail vastvalminud erakorralise meditsiini osakonna (EMO), mille renoveerimistööd algasid möödunud aasta septembris ja läksid maksma kokku üle 2,2 miljoni euro.

„Põlva haigla jaoks suurendab EMO uuendamine haigla elujõulisust ning tähistab meie jaoks olulist verstaposti, mis tõstab erakorralise meditsiiniabi kättesaadavust nii Põlva elanike kui ka Lõuna-Eesti külastajate jaoks,” sõnas Põlva haigla juhatuse liige Kristin Raudsepp.

Kui seni oli Põlva haigla EMO käsutuses 240 ruutmeetrit suuresti amortiseerunud pinda, siis edaspidi hakkavad EMO arstid ja õed töötama 460 ruutmeetrisel tänapäeva nõuetele vastavas erakorralise meditsiini osakonnas. Otstarbekalt kavandatud ruumid võimaldavad teha patsientidele abi andmise lihtsamaks ja seeläbi suureneb ka patsientide privaatsus, leiab Raudsepp.

„EMO renoveerimine aitab meil paremini ja tulemuslikumalt tegeleda eluohtlikus seisundis patsientidega, kes vajavad ülikiiret ning kvaliteetset abi. Uues EMOs on meil selleks kaasaegne elustamissaal koos vajalike tingimuste ja abivahenditega,” ütles EMO juhataja dr Annika Uue ning lisas: „Ka väiksemate traumade ning ebaselgete kaebuste diagnoosimiseks on meil senisest paremad võimalused.”

Patsientidele avatakse EMO juuni alguses

Dr Uue sõnul tulevad Põlva haigla EMOsse kasutusele kaasaegsed seadmed, mis võimaldavad anda patsientidele paremat meditsiinilist abi. Näiteks võeti kasutusele parema funktsionaalsusega voodid, patsientide keskne jälgimissüsteem ja hingamisaparaat. Lisaks saame hakata ultraheli uuringut osakonnas kohapeal tegema.

„Meil on tänapäevane viie kohaga jälgimissaal ja rajasime kaks nõuetele vastavat isolatsioonipalatit, kuhu saame eraldada ohtlike nakkustega patsiendid,” loetles dr Uue erakorralise meditsiini osakonna lisandunud võimekusi.

Millal võiksid esimesed patsiendid uutesse ruumidesse jõuda? „Loodame esimesed patsiendid renoveeritud osakonnas vastu võtta juba järgmisel nädalal,” ütles EMO juht dr Uue.

Asukohta vahetab ka registratuur

Arengud ei piirdu ainult erakorralise meditsiini osakonnaga, asukohta vahetab ka haigla registratuur, mis kolib tervisekeskuse ajutiselt pinnalt uutesse ruumidesse kohe peasissepääsu juurde.

Registratuuri lisandus ka järjekorraautomaat ehk edaspidi on tarvilik võtta pilet, mille järgi suunatakse inimesi registraatori juurde või EMO triaažikabineti ootealasse.  Seetõttu pole enam vaja seista elavas järjekorras.

„Muidugi võib kiireloomulise probleemi korral otse EMO-sse pöörduda. Oleme paigaldanud ka abistavad sildid ja viidad, et muudatused võimalikult arusaadavaks teha ning vajadusel aitavad meie registratuuri töötajad. Kiirabi ja ratastooli-patsientide jaoks tegime eraldi ligipääsud,” ütles Raudsepp.

„Eestis on üks suur ühine tervishoiusüsteem ja see koosneb osadest ning kõik need on omavahel seotud. Mida tugevam on selle iga lüli ning mida paremini tehakse koostööd, seda rohkem võidab patsient, ükskõik kus ta elab või parasjagu asub,” ütles Raudsepp.

Põlva haigla erakorralise meditsiini osakonna ja registratuuri renoveerimise maksumus koos ehituse ja sisseseadega oli üle 2,2 miljoni euro. Sellest 0,5 miljonit tuli Riigi Tugiteenuste Keskuse toetusmeetmest, 0,1 miljonit Terviseametist, 1,3 miljoni katmiseks võttis Põlva haigla laenu, ülejäänud summa kattis haigla. EMO ümberehituse projekteeris AW2 Architects Oy Eesti filiaal ning ehitas Embach Ehitus OÜ.

Viimased uudised