Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Keiu Lindeburg

Sellel nädalavahetusel 11-13. august toimub Elva lähedal Kulbilohu rallikrossirajal drifti Pro-klassi Põhja-Euroopa tsooni meistrivõistluste teine etapp.

„NEZ Drift Championship etapp toob juba teist aastat Lõuna-Eestisse palju tugevaid välisvõistlejaid. Kohale on oodata lisaks Eesti sõitjatele ka osalejaid Soomest, Rootsist, Norrast, Lätist ja Leedust,” rääkis EAL drifti meediaesindaja Kerli Mängel. „Lisaks Põhjamaade etapile toimub ka Eesti street klassi karikavõistluste viies etapp mis sõidetakse täiesti uuel rajaosal.”

Võistlus South Side on ka Eesti meistrivõistluste viiest etapp klassidele Semipro ja Pro, uue sarja Semipro baltic kolmas etapp ning Eesti ja Läti ühise sarja Livonia neljas osavõistlus.

„Kulbilohu rada on iseloomulik Lõuna-Eesti kuppelmaastikule, kus langusele järgneb tõus ja tõusule langus. Kõrguste vahe on rajal ~31meetrit. Ootame kõiki võistlust vaatama olenemata ilmast, kuna võistlusrada pakub elamusi ja vaatemängu nii sõitjatele kui pealtvaatajatele,” lisas Mängel.

Reedesel päeval toimub street klassi etapp. Väravad avatakse pealtvaatajatele kell 10:00, kvalifikatsioonid algavad kell 13:15, enne seda on võimalik jälgida treeningsõite.

Laupäeval on kavas Semipro ja Pro klassi treening ja kvalifikatsioonisõidud. Pealtvaatajatele avatakse väravad kell 09:00 ja esimesed kvalifikatsioonisõidud algavad kell 12:15.

Pühapäeval toimuvad semipro ja pro klassi finaalid ehk tandemsõidud, mis algavad 12:30. Päeva esimeses pooles toimuvad treeningud ja kell 11:30 võistlejate paraad. Paraadil tutvustatakse võistlejaid ja nende võistlussõidukeid.

Piletid on müügil ainult kohapeal. Kogu nädalavahetuse pääse on 30€, kui soovid tulla üheks päevaks siis 20€. Lapsed kuni 12 aastat (k.a) pääsevad üritusele tasuta.

Otseülekande teeb www.drift.television.ee, kus saab järgi vaadata ka varasemaid võistlusi.

Ürituse lisainfo on leitav www.driftime.ee ja sotsiaalmeedias – Estonian Drift Association lehel.

Viimased uudised