Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Karli Saul

Laupäeval Sõmerpalus toimunud FIM Euroopa meistrivõistluse teise etapi algust superkrossis kirjeldab pealtvaataja Egle nii: „See oli lihtsalt uskumatu. Kogu see valgusshow koos ägeda rockmuusikaga alguses oli nii äge,” lausus ta õhinal.

Egle jätkas: „Mul on nii hea meel, et ma ikka otsustasime perega siia tulla. Oo, ja tantsutüdrukud ning Jaan Roose tiim – no oli mida vaadata!”

Superkross ongi reeglina vaatemängulisem kui mõni muu mootorisport. Võistlussõitude vahepeal on mitmeid etteasteid, mida näeb vaid kohapeal. Sõidud on vaatajaile lühikesed, kõik toimub kiiresti ja on tribüünilt vaadates justkui peopeal.

Sõitjatele pole need lühikesed sõidud, aga kuidagi lihtsad. Läbitakse hommikused vabatreeningud, ajasõidud ning siis päeva peale 3 erineva ajapikkusega vahetust, alla 10 minuti vahetuse kohta. Iga sõidu punktid annavad päeva lõpuks etapivõitjad. Nii on sõidetud juba eilsega kokku 2 etappi ja sõitjates on näha väsimuse märke.

Rada on ehitatud prantslase Loic Marey ja tema Starr_traxx meeskonna poolt. Sisuliselt on nad selles maailmas kui oma ala “superstaarid”. Sõitjate tagasiside rajalt on reeglina positiivne, kuigi tõdetakse, et see on üks pikima rütmisektsiooniga radasid superkrossis.

Need väikeste tihedalt järjestikku madalate nukkidega sektsioonid on sõitjale väga nõudlikud ning vajavad tõsist keskendumist. Võistluste korraldaja, ka ise motokrossi sõitmisega tegelenud Peeter Põldaru oli aga vaimustuses Eesti sõitjate arengust sel võistlusel: “Ma saan julgelt öelda, et olen uhke meie poiste üle. Eriti Karel Kutsari sõitudele raja lõpuosa whoopsie’des (rütmisektsioon rajal),  ütles ta.

„Oleme juba teinud ajalugu ning teeme ka pühapäeval, mil esmakordselt, ma rõhutan, esmakordselt selguvad meie väikeses Eestis Euroopa Superkrossi Meistrid,” lisas Põldaru ootusärevalt.

Punktiseis esikolmikul peale teist etappi:

SX125

  1. Sebastian Leok 147p.
  2. Noam Jayal 135p.

SX250

  1. Kaarel Tilk 147p.
  2. Axel BOLDRINI 133p.
  3. Boris Blanken 110p

SX MEN

  1. Charles Lefrancois 137p
  2. Thomas Ramette 130p
  3. Cheyenne Harmon 117p

Karel Kutsar (110p) hoiab kahe etapi kokkuvõttes veel elus võimalust võita poodiumi koht. Tanel Leokil (97p) on sellega juba keerulisem, kuid viimane päev saab kõigi jaoks olema väga raske.

Pühapäeval on pealtvaatajad oodatud juba kella kahest päeval, kui on soovi näha ka vabatreeninguid. Avatseremoonia algab kell 15:20. Pileteid saab osta Piletilevist ja Adrenalin Arenalt kohapealt. Ükskõik kui kaugel Eestis ka asuda, ootab Sõmerpalu kõiki, kes soovivad mootorrataste superkrossi oma silmaga näha.

Viimased uudised