Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tänavu asub parima koduveini ja -siidri tiitli nimel võistlustulle 63 hobipruulijat, kes saatsid konkursile kokku 141 võistlustööd. Neist 11 jooki jõudsid konkursile Võrumaalt.

Konkursitööd läbivad neli eelvooru ning võitjad kuulutatakse välja 6.-7. juulini toimuval Eesti Väikepruulijate Festivalil.

Kaheksandat korda toimuva konkursi korraldaja, Valgejõe Veinivilla perenaine ja Eesti Väikepruulijate Liidu juhatuse liige Tiina Kuuler tundis suurt heameelt, et tänavu laekus konkursile varasema aastaga võrreldes 41 jooki rohkem.

„Erilise üllatuse pakkusid sel aastal siidrid, mida tuli varasema 5-9 asemel tänavu konkursile koguni 17. Samuti oli üllatav see, et 63-st hobitegijast pooled olid täiesti uued osalejad, mis näitab selgelt, et kodune veini- ja siidritegu on Eestis üha populaarsemaks muutunud,” kirjeldas Kuuler.

Ühtekokku laekus tänavusele konkursile jooke 12 maakonnast. Kõige enam saadet võistlustöid Tallinnast (41) ja Harjumaalt (22), samas tuli märkimisväärne arv jooke ka Läänemaalt (14), Pärnumaalt (14) ja Võrumaalt (11). Tartumaalt jõudis konkursile 6 jooki. Eelmisel aastal laekus konkursile täpselt 100 võistlusjooki.

„Sarnaselt varasematele aastatele on ka tänavu konkursile laekunud jookide peamisteks tooraineteks pigem sõstrad, eriti just mustsõstrad, ja õunad ning mõni üksik rabarberivein või muu toorainega vein nende seas,” märkis Kuuler. „Kui vaadata seda, mida inimesed ise oma veinide peale kirjutanud on, võib tänasel konkursil kohata kõige enam poolmagusaid veine – kuiva veini ja dessertveini on seekord oodatust vähem.”

Kõik konkursile laekunud tooted jõuavad nüüd žürii ette – maikuu jooksul peetakse neli eelvooru, mis toimuvad Toompeal, Eesti Joogikultuuri Muuseumis Luscher ja Matieseni vinoteegis. Viimane eelvoor toimub 23. mail ning siis selguvad finalistid, kes võtavad omavahel mõõtu Eesti Väikepruulijate Festivalil, mis toimub 6.-7. juulini Tallinnas Balti jaama turu Õhtuväljakul. Finaalis parimaks tunnistatud hobitegijad saavad endale ise auhinna välja valida: kas siis auhinna Nordic Sugarilt, kes toetab võitja veini või siidri uue partii valmimist Valgejõe Veinivillas, või veinitundja baaskursuse Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni poolt.

Tänavu koostöös Valgejõe Veinivillaga koduveinide ja -siidrite konkurssi korraldav Eesti Väikepruulijate Liit on loodud 2013. aastal eesmärgiga jätkata ning arendada Eesti õlle-, veini- ja siidripruulimise kultuuri ja traditsioone ning arendada Eesti alkoholikultuuri läbi kõrgkvaliteediliste toodete pakkumise ja tarbija harimise. Liitu kuulub täna enamik Eestis tegutsevatest väikestest õlle-, siidri- ja veinitootjatest, kelle toodangumaht ei ületa 5 miljonit liitrit aastas.

Viimased uudised