Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sel nädalal langevad külmakraadid alla -20, millega kasvab oht elumajades kütteseadmeid üle kütta. Ülekütmise tagajärjel kütteseade laguneb ja selle osad kuumenevad nii, et süttida võib ümbrus.

Ahju või pliidi alla pandud küttematerjali kogus ühel kütmiskorral ei tohiks ületada 2/3 kolde mahust. Puid ei tohi kütmisel koldesse lisada üle 5-6 korra. Vajadusel võib uuesti sama kogusega ahju kütta 8-9 tunni möödudes.

Jälgida tuleb sedagi, et ahju, pliidi, kamina ja katla kuumenevate osade lähedal ei oleks mööblit, vaipu, küttepuid ega muud kergesti süttivat kraami. Siibri tohib sulgeda alles siis, kui söed on kustunud, sest muidu võib tuppa imbuda lõhnatu, värvitu, kuid tappev vingugaas.

Vingugaasi aitab õhust tuvastada kohustuslik vingugaasiandur. Tuhk tuleb koguda jahtunult mittepõlevasse kaanega ämbrisse ja viia õue põlevmaterjalidest eemale jahtuma

Koduse tuleohutuse kohta saavad nõu anda päästjad. Kodunõustamist saab mugavalt tellida ohutusportaalist https://ohutusportaal.paasteamet.ee/tuleohutus/  või helistades riigiinfo telefonile 1247.

Viimased uudised