Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Monika Otrokova

Otepää pastoraadihoones toimus 20. detsembril äsjavalminud projekti „Eesti Lipu- ja Kogukonnakeskuse arendamine” lõpuseminar.

Otepää vald on koostöös EELK Otepää Maarja koguduse, Eesti Üliõpilaste Seltsi, Eesti Rahva Muuseumi ja Muinsuskaitseametiga alates 2012. aastast töötanud selle nimel, et Eesti lipp saaks vääriliselt esindatud. 2021. aasta algul renoveeris vald pastoraadi hoone esimesel korrusel Eesti Lipu- ja Kogukonnakeskuse tarbeks viis tuba ja ehitas uue küttesüsteemi. Renoveerimist ootavad veel mõned ruumid esimesel korrusel ja seminariruum keldris. Ruumid lipu ekspositsiooni loomiseks ootavad ekspositsiooniga sisustamist.

Otepää Vallavalitsus esitas 2023. aasta veebruaris Euroopa naabruspoliitika rahastamisvahendi (2014-2020) raames taotluse projekti „Eesti Lipu- ja Kogukonnakeskuse arendamine” rahastamiseks.

Projekti kogumaksumus on 80 000 eurot, mis Eesti Euroopa Liidu välispiiri programmi poolt on finantseeritav 90% ehk 72 000 euro ulatuses. Projekti koostööpartnerid on Otepää vallavalitsus, kelle osa projekti kogumaksumusest on 8 000 eurot ja Eesti Rahva Muuseum ning Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Otepää Maarja Kogudus. Suure panuse on andnud Eesti Üliõpilaste Selts.

Tööde tulemuseks on kaks projekti, mis on edaspidi aluseks Eesti Lipu- ja Kogukonnakeskuse ning selle ümbruse kujundus- ja sisutustöödele. Koostatud on ekspositsiooni kujundusprojekt ja  maastikukujunduse projekt. Maastikukujundusprojekti on koostanud AB Artes Terrae OÜ ja ekspositsiooni kujundusprojekti Pult OÜ.

„Eesti lipu suure juubeli eel oleme jõudnud olulise verstapostini – Otepää vald on osaliselt korda teinud pastoraadihoone esimese korruse ja valminud on projektid, millega saab edasi minna. Suur töö on tehtud ning tuleb edasi minna,” märkis Otepää vallavanem Jaanus Barkala. „Tänan kõiki, kes on selle valmimisele kaasa aidanud.”

Eesti Lipu- ja Kogukonnakeskuse näol on tegemist kogu perele mõeldud interaktiivse ajaveetmise kohana, kus nii väikesed kui ka suured saavad teadmisi Eesti riigi ja lipu ajaloost.

Seminaril olid koos maastikuprojekti ja ekspositsiooni kujundusprojekti koostajad ning Riigi Tugiteenuste keskuse,  Eesti Üliõpilaste Seltsi, Eesti Rahva Muuseumi, EELK Otepää Maarja koguduse esindused ja projekti läbiviijad Otepää vallavalitsusest. Tutvustati tehtud tööd ja arutati tulevikuplaane.

„Me väärtustame oma rahvuslippu, räägime sellest, miks see on oluline, miks seda tuleb hoida,” sõnas Otepää vallavolikogu aseesimees Aivar Nigol, kes on üks Eesti Lipu Keskuse eestvedajatest. „Loomulikult on keskuse väljaarendamiseks vaja raha, aga me ei saa mõõta kõike ainult rahas. Teatud asju tuleb mõõta väärtustes, need on olulisemad, kui raha. Otepää vald tähistab väärikalt Eesti lipu 140. aastapäeva ja alustame ka Eesti Lipu Keskuse väljaarendamisega.”

Viimased uudised