Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Otepää VV

Otepää Valla Mängude uue hooaja avapauk antakse juba 18. septembril. Sel aastal on esimeseks võistluseks taas kettagolfi võistlus, mis aga seekord peetakse Kuutsemäe kettagolfi rajal. Liikumissari „Otepää Liigub“ alustas 1.septembril ning on tänaseks kogunud juba 5 miljonit sammu.

Esialgsed plaanid näevad ette kuni 11 etapi korraldamist, ning lõpuüritusena toimub sportlik perepäev.

Sel hooajal on kavas oma kindla koha leidnud kettagolf, orienteerumine, mälumäng ja rahvalemmik talve-eri võistlus Otepää Winterplaces. Sel aastal lisanduvad uute aladena loodetavasti laskesuusatamine, viskamismäng mölkky ja petank. Kindlasti tuleb veel üllatusi.

„Otepää Valla Mängud läksid eelmisel hooajal väga hästi käima ja huvi liikumisürituste vastu on jätkuvalt suur,“ märkis Otepää vallavalitsuse spordispetsialist Tanel Allas. „Nagu eelmisel hooajal, siis ka seekord on eesmärk taaskord võistlusi korraldada Otepää valla erinevates ilusates kohtades. Vallas on väga palju ägedaid kohti ja püüame neid ka valla rahvale lähemale tuua.“

Mängudele on oodatud endiselt kõik Otepää valla elanike ja valda registreeritud ettevõtete töötajad. Korraldajad julgustavad just ettevõtete töötajaid kaasa lööma ja loodavad, et osalema tulevad  palju erinevaid sõpruskondi. Kui küla esindamiseks peab olema kindlasti küla territooriumi elanik või lähisugulane, siis sõpruskonna saavad kokku panna erinevate külade inimesed ja näiteks ka Otepää linna elanikud ning miks ka mitte korteriühistute meeskonnad. Sellest aastast on oodatud osalema rohkem noori osavõtjaid, kuna sellel aastal on noortele tehtud omaette võistlusklass. Laste/noorte võistlusklassis saavad noored mõõtu võtta omavanustega. Lisaks on muudetud punktiarvestust ja ühe võistkonna 25 osaleja limiiti on tõstetud 35 peale.

„Paljud on minu käest küsinud, et miks ma neid võistlusi korraldan? Peamine eesmärk on siiski pakkuda Otepää valla elanike sportliku ja meelelahutusliku kokkusaamise võimalust,“ ütles Otepää Valla Mängude peakorraldaja Ago Arro. „Sellised ettevõtmised on minu silmis parimad kogukonna ühendajad. Nagu kõik need aastad spordi korralduse juures on need naeratused ikka need, mis toovad endale ka naeratuse näole.“

1. septembrist alustas uut hooaega ka „Otepää Liigub“ liikumissari. Liikumissarja peamine eesmärk on pakkuda Otepää valla inimestele regulaarset füüsilise aktiivsuse motivatsiooni. „Paljudele eestlastele meeldib ikka olla naabrist parem või vähemasti saada endale igapäevaselt kinnitust, et küll ma olen tubli ikka. Teine pool on see, mis tuletaks inimestele meelde, et pikad päevad kontorilaua taga või lastega kodus askeldamist võiks päädida väikese vaheldusega, ehk siis leida ka aeg iseendale. See on kvaliteetaeg, kus võetakse tunnike või paar iseenda ja oma mõtetega,“ selgitas Ago Arro. Kogu hooaja suurimaks eesmärgiks on korraldajad seadnud MILJARD sammu. Eelmine hooaeg näitas, et see on täiesti reaalne, kui 3 kuu jooksul saadi ca 328 miljonit sammu kogutud.

Sel aastal on lisandunuid mängudele uusi toetajaid nagu UPM Kymmene Otepää ja Maiasmokk, kes  rõõmustab väikese magusaga kõiki tublisid võistlejaid. Jätkatakse ka seniste toetajatega nagu Tartu Mill, Otepää Lihatööstus ja Ugandi Resto. Sel aastal ei ole igal etapil nii suures mahus karikaid plaanis välja panna, korraldajad püüavad rõhuda erilistele auhindadele. Hooaja kokkuvõttes on parimatele siiski ettenähtud suured karikad ja auhinnad toetajatelt.

Otepää Valla Mängud ja liikumissarja korraldab MTÜ Otepää Sport koostöös Otepää vallavalitsusega.

Viimased uudised