Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Monika Otrokova

Alati rõõmsameelne Otepää Linnaraamatukogu töötaja Ülle Paul pidas oma 30. tööjuubelit.

Ülle on pärit Elvast. Abielu tõi teda Otepää maile ning tolleaegne Otepää Linnaraamatukogu juhataja Meeta Sõna tegi ettepaneku asuda tööle lastekirjanduse osakonda. Kuna Ülle töötas eelnevalt Tartus lasteaiakasvatajana, siis sobis töö lastekirjanduse osakonnas talle väga hästi. Ülle alustaski tööd Otepää Linnaraamatukogu 1. oktoobril 1987.aastal.

Ülle sooritas 1996. aastal koos töökaaslase Maret Viigimetsaga Eesti Rahvusraamatukogu juures raamatukoguhoidja kutseeksami ja sai kvalifikatsioonitunnistuse.

Ülle on alati kursis viimase aja lastekirjandusega ning oskab alati noorele lugejale soovitada midagi põnevat. Rõõmsa meelega Ülle ütleb, et vaatamata arvamusele, justkui poleks raamatukoguhoidjatöö piisavalt põnev, juhtub raamatukogus alati midagi huvitavat ja naljakat. Näiteks tahtis üks kooliõpilane välismaa autori luulet lugeda, kuna seda olla koolis kästud. Õpilane viidi siis luuleraamatute riiuli juurde ja pakuti küll Yeatsi, Bloki ja Byroni teoseid lugeda. Need ei olnud aga ikkagi õiged raamatud. Hiljem selgus, et koolis oli vaja antiikkirjaniku Sophoklese värsstragöödiat „Kuningas Oidipust“ lugeda.

Otepää vallavalitsus tunnustas Üllet tänukirjaga. „Ülle on saavutanud professionaalsuse läbi igapäevase tegevuse. Tunnustatav on, et Üllel jätkus energiat sooritada kutseeksam. Pikaajaline töökogemus ja pühendumine oma valdkonnas on ülioluline. Mõnikord olulisem kui ülikoolidiplom,“ märkis vallavalitsuse liige vallavanema ülesannetes Mare Raid. „Isiklikult luban hea seista selle eest, et töökogemus ning kutsetunnistus saaksid väärtustatud ja et see kajastuks ka palgaarvestuses. Diferentseeritud palgaarvestus peaks laienema kõigile, et elukestev õpe ja ametialane areng oleksid motiveeritud. Raamatukogutöötajatel on oluline roll kultuuriväärtuse edasikandjatena ja meie kohus on seda väärtustada ja tunnustada!“

Viimased uudised