Esiplaanil Leonhard Pfund. Foto: Reiko Kolatsk

23. veebruarist 2. märtsini 2024 võõrustab Otepää IBU laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistluseid. Pühapäeval kavas olnud juunioride individuaaldistantsi kuldmedalid võitsid Saksamaa sportlased, eestlastest oli parim 20. koha saavutanud Mark-Markos Kehva.

Meesjuunioride individuaaldistantsil võidutses sakslane Leonhard Pfund, kes eksis nelja tiiru peale ühe korra. Talle järgnes võistluse puhaste paberitega läbinud prantslane Valentin Lejeune (0: +12.8). Pronksmedali sõitis välja poolakas Jan Gunka (1: +15.3). Eesti meesjuunioridest sõitis päeva parima tulemuse välja Mark-Markos Kehva (1; 4:14.8), kes eksis neljas tiirus ühe korra ning saavutas 20. koha. Talle järgnesid Mehis Udam 24. (4; +4:40.9), Ivar Všivtsev 42. (3; +6:11.8) ning Karl Ramses Tiislär 81. kohal (5; +12:06.8).

Naisjuunioridest astus poodiumi kõrgeimale astmele sel hooajal ka maailmakarikasarjas debüüdi teinud sakslanna Julia Tannheimer, kes piirdus ühe trahviga. Teise koha saavutas lasketiirud trahvideta läbinud slovakitar Ema Kapustova (0; +1:23.9) ning kolmanda koha samuti veatult lasknud Sloveenia sportlane Lena Repinc (0; 1:47.1). Eesti neidudest oli parim Liisbeth Liiv (5; +8:47,6), kes saavutas 37. koha. Emma Roberta Rajando sai 43. (5; +10:28.2), Kretel Kaljumäe 58. (5; +12:26.3) ning Violetta Konopljova 65. koha (5; +13:48.3).

IBU laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlused jätkuvad Otepääl teisipäeval, 27. veebruaril noorte sprindivõistlusega. Võistluste pass ja päevapiletid tagavad pääsu lasketiirutribüünile, rajal saab võistlusi nautida tasuta.