Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Otepää valla aasta isa Silver Eljand. Foto: Monika Otrokova

Täna, 11. novembril toimus Otepää Kultuurikeskuses pidulik aasta isa kontsert ja uutele vallakodanikele sünnikirjade kätteandmine.

Otepää Naisselts valis Otepää valla aasta isaks 2017 Silver Eljandi. Eljand on Otepää suusatreener, tal on kaks last ja kaks lapselast.

Aasta isa kandidaate oli sellel aastal kolm – lisaks Silver Eljandile veel Raido Mõttus ja Arne Ader. Aasta isale andis Otepää Naisseltsi esinaine Ene Raudsepp üle aasta isa meene, aasta isa ja aasta isa nominendid said ka Otepää vallavalitsuse tänukirja. „Aasta isa valimine on oluline traditsioon, mis Otepää Naisseltsi poolt on loodud,“ märkis Otepää vallavolikogu esimees Jaanus Barkala. „Kindlasti peab see ka edaspidi uues vallas jätkuma.“

Otepää valla aasta isa Silver Eljand julgustas oma sõnavõtus noori isasid oma lapsi rohkem armastama ning kasvatama.

Piduliku kontserdi avasid Otepää Muusikakooli õpilased. „Tulevik ei ole mitte sellel riigil, kes teeb häid kahureid ja lennukeid, vaid kes kasvatab õieti ja hästi oma lapsi,“ sõnas Otepää vallavanem Kaido Tamberg oma tervitussõnavõtus. Seejärel oligi aeg käes väikestel ilmakodanikel ja nende vanematel – volikogu esimees Jaanus Barkala, vallavanem Kaido Tamberg ja lastekaitsespetsialist Kristin Leht andsid üle sünnikirjad uutele vallakodanikele, kes sündisid 01.04.-30.09.2017. Sünnikirja said 18 last, neist 9 poissi ja 9 tüdrukut. Lisaks sünnikirjale said lapsed graveeringuga fotoalbumi, lasteraamatu „Pisike puu“ ja MTÜ Karukäpa poolt kootud papud.

Päeva lõpus said isad ja lapsed oma mõtteid vahetada kohvilaua taga.

Piduliku tunnustamisürituse korraldasid Otepää Kultuurikeskus, Otepää Naisselts ja Otepää Vallavalitsus. Esinesid Otepää Muusikakooli õpilased, juhendajad Külli Teearu, Arno Anton, Varju Teder ja Anne Are. Kontsertmeistriks oli Ülle Rebane.

Otepää valla aasta isa Silver Eljand on lõpetanud Otepää Keskkooli ja Tartu ülikooli  kehakultuuriteaduskonna. Ta on olnud NSV Liidu noortemeister nii suusahüpetes kui ka kahevõistluses ja Eesti meister suusahüpetes. Silver Eljand on Otepää suusahüppajate treener alates 1977. aastast käesoleva ajani. Ta on treeneri Heido Meema töö jätkaja nii treeneriametis kui ka hüppemägede arendamisel. 40 tööaastaga on tema käe all üles kasvanud lugematu arv Eesti meistreid ja medalimehi. Silver Eljand on abielus alates 1980-st aastast Otepää Gümnaasiumi muusikaõpetaja Eve Eljandiga, kellega on ühiselt üles kasvatatud kaks last. Vanaisaks olemist peab Silver oma suurimaks õnneks ja saavutuseks. Hüppemägedel kavatseb Eljand tegutseda seni, kuni jõudu ja jaksu on, ja ikka nii, et Eesti parimsuusahüppemeeskond oleks pärit Otepäält.

Aasta isa nominent Arne Ader on tuntud loodusfotograaf. Tal on kaks last, keda ta on üksi kasvatanud ja üks lapselaps. Arne on väga sõbralik ja alati abivalmis ning oma lastele heaks eeskujuks. Pildistamisel on Arne Ader keskendunud Eestimaa looduse mitmekesisusele nii ajas, ruumis kui ka liigiliselt, tema töid saab näha Loodusemehe pildipangas, ta on välja andnud Otepää pildiraamatu ning tema fotosid kohtab igal pool.

Aasta isa nominent Raido Mõttus töötab Tehvandi Spordikeskuses hooldustöötajana. Tal on kolm last ja üks lapselaps. Raido on töökas ja hooliv isa, kellelt on lapsed saanud hoolt, eeskuju, kuidas teha tööd ning olla aus ja abivalmis. Ta on oma lapsi nende huvihariduses tegutsemisel igati toetanud, noorim poja võistlustantsu medalid on ka tema medalid.

Viimased uudised