Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lõunaeestlase pilt.

Reisides kipuvad inimesed külastama kindlaid piirkondi ja tuntumaid vaatamisväärsusi, samal ajal kurtes, et turiste on liiga palju. Tallinnas on selline paik vanalinn, kuhu kohalikul elanikul on üha vähem põhjust minna.

Hiljaaegu sai valmis mahukas uuring „Tallinna vanalinna jätkusuutlik areng ja eksponeerimine”. Eesti Kunstiakadeemia dotsent ja UNESCO kultuuripärandi uuringute õppetooli koordinaator Riin Alatalu ja Tallinna Tehnikaülikooli dotsent Liis Ojamäe tutvustasid Vikerraadio saates „Huvitaja” uuringu peamisi tulemusi.

Uuringu tarvis kõrvutasid teadlased Tallinnat Veneetsiaga. Alatalu ütles, et mõlemad on väga tuntud turismikeskused. Ootamatult ilmnes kahte linna võrreldes, et Tallinna vanalinn ei jäänud koroona-eelsel ajal Veneetsiale turismikoormuse poolest sugugi alla, pigem vastupidi: 2017. aastal käis Veneetsias umbes 24 000 000 ja Tallinnas 4 500 000 väliskülastajat. Mõlemas linnas jõuab valdav osa neist vanalinna, mille pindala on vastavalt 646 ja 110 hektarit. Niisiis on mõlema puhul külastuskoormus suurusjärgus 40 000 inimest vanalinna hektarile aastas. See tähendab, et Veneetsias käis koroona-eelsel ajal ühe vanalinna elaniku kohta 470, Tallinnas aga 1960 külastajat aastas.

Viimased uudised