Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon koostöös Eesti Koolispordi Liidu ja Piletileviga kutsub kõiki koolinoori 27. veebruarist 1. märtsini Otepääle, kus toimub talvine Noorte Liikumisnädal.

Samal perioodil peetakse talvepealinnas ka IBU Laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlused, mille raames astub Tehvandi Spordikeskuses võistlustulle üle 500 rahvusvahelise tulevikutähe.

27. veebruarist 1. märtsini saavad kuni 18-aastased noored ja noortegruppide saatjad võistlustele tasuta kaasa elada nii lasketiirutribüünilt kui rajalt. Lisaks spordivõistlustele pakub korraldustiim hulganisti tegevusi, mis aitavad noortel saada ülevaadet põnevate talispordialade võludest. „See on suurepärane võimalus tuua algavasse koolivaheaega nii sporti kui ka meeldejäävaid elamusi,” ütles võistluste korralduskomitee esimees Aivar Nigol.

Laskesuusatamise legendi Roland Lessingu ja Suusabussi eestvedajate juhendamisel pakutakse noortele tasuta suusa- ja laskesuusarelva õpet. Samuti on kõigil huvilistel võimalik tasuta külastada Tehvandi suusahüppetorni ja talispordimuuseumi ning publikutelgis on üleval laserrelvarajad. Reedel, 1. märtsil astub üles armastatud muusik villemdrillem.

„Meie jaoks on oluline tuua laskesuusatamise ja üldiselt talispordi juurde rohkem noori. Järelkasv on alati vajalik nii sportlaste kui kaasaelajate poole pealt,” lisas Nigol, „Oleme teinud võistluste külastamise kõigile koolinoortele võimalikult lihtsaks, pakkudes Lõuna-Eesti piires bussitransporti ja taskukohast lõunat publikutelgis.” Laskesuusatundidesse registreerida ja bussipileteid ning lõunapääsmeid soetada saab Piletilevi süsteemi vahendusel.

IBU noorte ja juunioride maailmameistrivõistlused laskesuusatamise peetakse Otepääl 23. veebruarist 2. märtsini. Noorte Liikumisnädal toimub 27. veebruarist 1. märtsini, mille kohta leiab lisainfot võistluste veebilehelt biathlonotepaa.com.

Viimased uudised