Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Cēsise linnavalitsus

Kui olete juba lähiümbruses reisinud ja otsite uusi sihtkohti, siis tasub planeerida reis ühte Läti kaunimasse ja ajaloolisemasse linna – Cesisesse (Võnnu). 28.– 30. juulini toimuvad selles Läti pärlis Cesis 817 pidustused, mille raames on külalistel ja linnaelanikel 3 päeva jooksul võimalik osa saada erinevatest sündmustest, sealhulgas kontserdid, kodukaupade turg, tants koiduni, motosportlaste paraad ja muud põnevad ettevõtmised, mis rõõmustavad nii täiskasvanuid kui ka lapsi.

Tänavuse Cesise linna pidustuste juhtmotiiviks on Tähtede poole, mis ühtlasi sümboliseerib ambitsioonikat sündmust – aastal 2025 on Cesis Läti kultuuripealinn. Seetõttu on koos linna 817. sünnipäeva tähistamisega hea võimalus heita pilk tulevase Läti kultuuripealinna laiale pakkumisvalikule ning üheskoos Cesise linna võlu ja maagiat avastada, tundma õppida ning nautida.

28. juuli õhtul toimub festivali avamise raames esmakordselt linna ajaloos laternate valguses Tähtede paraad, kus esineb Vidzeme kammerorkester koos muusikute Emils Balceris’e ja Janis Strazds’iga.
Piduliku avamise muudab unustamatuks bändi Musiqq kontsert. Õhtu lõpetuseks aga rõõmustatakse meeleolukamaid pidulisi hommikuni kestva lõbusa vabaõhutantsuga.

Laupäeval, 29. juulil äratavad pidulisi puhkpilliorkester Cesis ja Cesise Klassikaklubi paraadsõit. Vanalinnas saab uudistada käsitööliste ja kodutegijate turgu ning Lossiplatsil toimub eriprogramm lastele ja peredele Teise pidupäeva õhtul rõõmustavad Lossipargis külalisi bigbänd Cesis ja ansambel Rimdari. Õhtu haripunktis astub üles legendaarne ansambel Labveligais Tips ning hiljem saab liigutada jalgu ja rõõmustada südant vabas õhus tantsides. Need, kes eelistavad end aga popmuusika tantsurütme, saavad peomeeleolu nautida Ühtsuse väljakul, kus tantsupõranda kütab kuumaks vaikne pidu – Brumo Silent Disco.

Samal ajal saavad kunstisõbrad hinnata Cesise kunstifestivali ’23 programmi. Cesise Kaasaegse Kunsti Keskuses saab vaadata näitust Oleviku esemed, Cesise kontserdimaja galeriis eksponeeritakse Martins Vizbulis’e teoseid Kahetooniline mitmesageduslik suhtlus ja Cesise Näitusemajas on väljas Raimonds Stapransi tööde näitus Liiga lähedal, liiga kaugel. Vidzeme kontserdimaja Cesis kutsub omakorda laupäeval, 29. juulil kunstifestivali raames Richard Wagneri ooperi Siegfried kontsertsalvestusele. Info festivali kohta inglise keeles: https://www.cesufestivals.com/en/program-2023

Pühapäev, 30. juuli on reserveeritud vaba aja veetmiseks ja spordiüritusteks. Päevasel ajal on võimalik linnastaadionil harrastada erinevaid sportlikke tegevusi, Cesise tänavatel saab aga jälgida Cesise valla motosportlaste paraadi. Pärast paraadi toimub Vanal turuplatsil osalejate autode näitus. Terve päeva musitseerib cesislane Mareks Dainis või DJ [Ex] da Bass.

Cesise 817. sünnipäevapidustusi ei saa vahele jätta! Külalised Eestist on oodatud pidustustele kaasa elama, muusika saatel tantsima ja erinevaid etteasteid nautima. Olgem Cesises koos teel tähtede poole! Ja pidage meeles – Cesis on lähemal, kui tundub. See on reis, mida ei pea mitu kuud ette planeerima, ei pea lennupileteid otsima ja võrdlema – lihtsalt istuge autosse ja tulge, millal soovite! Cesis – kiire tulla, raske lahkuda.

Lisateavet: https://turisms.cesis.lv/en/kutsuvad-teid-cesise-linna-817-aastapaeva-pidustusi-nautima/

Viimased uudised