Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Peeter Schamardin. Foto: SEB

2024. aasta toob pensioni kogujatele olulisi uudiseid: II pensionisambasse on võimalik omalt poolt rohkem koguda ning SEB pensionifondi on lihtsam vanuse järgi valida.

Alates 2024. aastast saab esitada avaldusi II pensionisamba sissemaksete suurendamiseks aastast 2025. „Kui seni sai inimene ise II sambasse investeerida 2% brutopalgast ja riik lisas sotsiaalmaksu osa 4%, siis nüüd tekib võimalus oma panust brutopalgast suurendada kas 4% või 6%ni, millele lisandub endiselt 4% sotsiaalmaksuosa,” selgitab SEB Varahalduse äriarendusjuht Peeter Schamardin.

„Kui sissemakseid 2%lt 6%ni tõsta, siis paljude jaoks on see mugav viis pensioniks rohkem koguda – avalduse peab tegema vaid ühe korra,” lisab ta.

2024. aastal tehtud avaldus hakkab kehtima maksetele 2025. aastal. Avaldus tuleb esitada novembri lõpuks. Valikut, kas II pensionisambasse panustada 2, 4 või 6% oma brutopalgast, saab edaspidi korra aastas muuta.

„Makse tõstmine on vabatahtlik, vaikimisi kehtib edasi 2% osakaal. Kuid kasutades tulevikus ära maksimaalselt II pensionisamba 6+4% ja III pensionisamba 15% limiiti, on võimalik enda parema tuleviku heaks investeerida koguni 25% brutopalgast,” toob Schamardin välja.

Näide: pensionivara väärtuse kasv erinevate sissemakse määradega. Tegemist on näitega, mis ei viita ühelegi konkreetsele fondile. Fondide varasem tootlus ei ole lubadus ega viide fondi tuleviku tootluse kohta.

SEB uuendab pensionifonde

2024. aasta jaanuarist saavad SEB pensionifondid uued nimed, lähtudes vanusepõhisest pakkumisloogikast, ning teatud fondides muudetakse aktsiate osakaalu.

„Valiku saab teha oma vanuse järgi. Nii on ka lihtne kontrollida, kas kogutakse vanusele sobivas fondis. Vanus mängib rolli, sest noorematele kogujatele sobivad fondid, mille aktsiaosakaal on suurem ning nii riskitase kui ka tulu teenimise võimalus pikema aja jooksul kõrgem. Vanuse kasvades oleks mõistlik paigutada raha järjest väiksema aktsiaosakaalu ja madalama riskitasemega fondidesse,” rääkis Schamardin.

Kuna teise samba fondide SEB Pensionifond 100 ja SEB Energiline Pensionifond portfellid on muutunud sarnaseks, siis need fondid ühendatakse 3. jaanuaril 2024.

SEB pakkumises on alates 2024. aasta algusest teise samba pensionikogujatele viis ning kolmanda samba kogujatele kolm võimalust.

Mis on pensionifondide uued nimed?

Teise pensionisamba fondid

  • SEB pensionifond 18+
  • SEB pensionifond 55+
  • SEB pensionifond 60+
  • SEB pensionifond 65+
  • SEB pensionifond indeks

Kolmanda pensionisamba fondid

  • SEB III samba pensionifond 18+
  • SEB III samba pensionifond 65+
  • SEB kliimatuleviku pensionifond indeks

SEB pensionifonde valitseb SEB Varahaldus. Juhime tähelepanu, et eeltoodud teave on üksnes informatiivse iseloomuga ning seda ei tohi ühelgi juhul tõlgendada investeerimisalase nõustamise, investeerimissoovituse ega toote või teenuse pakkumisena ning ühtegi investeerimisotsust ei tohiks teha üksnes siin esitatud teabele tuginedes. Iga investeerimisotsusega kaasneb risk. Enne lepingu sõlmimist tutvuge prospekti, põhiteabe ja tingimustega SEB kodulehel. Vajadusel pidage nõu asjatundjaga või registreerige nõustamisele SEB kodulehel seb.ee.

Viimased uudised