Kehra kaitsest läbi murdev Arno Vare, kes sahistas vastase väravavõrku neljal korral. Foto: Joonas Kuuskla/ Eesti Käsipalliliit

Maikuu kohamängudeni on jäänud veel kaks põhiturniiri mänguvooru. Eelviimast vooru hakkasid otsast närima tabeli viimane HC Tallinn ja tabeliliider Serviti ning eelviimane HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja kolmandat kohta hoidev Mistra. Serviti võitis pealinlasi seisuga 33:24 (15:11) ja Mistra pigistas välja napi võidu tulemusega 28:27 (12:18).

Mistra võlus kübarast välja võidu

Juba esimeste minutitega sillutasid Indrek Normak, David Mamporia ja Tanel Vilks Kehrale edutee. 15. minutil oli seis endiselt võõrustajavõistkonnale, kui Kehra 10:6 juhtis. Mistra mängumeeste esitus jäi tagasihoidlikuks ja nii oldi esimese poolaja lõpuks 12:18 taga. Teise poolaja algus oli Mistrale vaevalisem kui esimese oma – 40. minutiks oli Kehra lisanud oma arvele seitse väravat, Mistra endale neli. Kui mängu jooksul sai Kehra vahepeal nautida kaheksaväravalist edumaad, siis 45. minutil oli seis juba pinevam, sest Mistra oli 21:26 järele võtnud. Väravaviskajad jaotusid Mistra võistkonnas võrdselt ja ühise pingutusena jõuti 54. minutil 27:27 viigini, kui Vladyslav Naumenko viigivärava viskas. Minut enne lõppu viis Rauno Aus külalised 28:27 juhtima, mis jäi ka lõpptulemuseks.

Mistra koosseisust viskas enim väravaid Rauno Aus, kelle nimele jäi viis tabamust. Arno Vare viskas neli. Kehra eest viskas seitse väravat Indrek Normak, viis jäi Tanel Vilksi arvele.

Serviti ei kinkinud Tallinnale võitu

Matš oli peaaegu et terve esimene poolaeg tasavägine. Balti liiga finaalturniiriks valmistuv Serviti sörkis Tallinnal isegi taga ja viigistas kuuendal mänguminutil seisu, kui sünnipäevalaps Alfred Timmo viske realiseeris. Pikka aega kulges kohtumine võrdse skooriga. 20. mänguminutil tabas Serviti eest Henri Hiiend ja sellega oli seis 9:8 Servitile. Esimeseks poolajaks tegid külalised korralikuma vahe sisse ja vahepausile mindi skoorilt 15:11. Teise poolaja esimese 10 minuti jooksul jäi Tallinn veelgi kiirema Serviti rongivärava alla, sest üsnapeagi oli seisuks 23:14. 55. mänguminutiks oli seis 31:20, kui Tallinna eest olid järjest tabanud nii Volodymyr Shcherban, Hugo Liiv kui ka Karmo Harju. Üldresultaat 33:24 jäi rääkima Serviti kasuks.

Resultatiivseim Serviti pallur oli Jürgen Rooba seitsme väravaga. Tallinna eest kostis Volodymyr Shcherban viie väravaga.