Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

maanteemuuseumi

Maanteemuuseumis laupäeval toimuval perepäeval tutvustavad Põlva ja Võru maakonna päästjad oma tegemisi ning lihtsaid ellujäämisoskusi.

Keskpäeval algab Puskaru teeristil tuletõrjemasinate ja muu päästetehnika paraad, kus kohtuvad nii vanad kui uued päästesõidukid, mis jäävad muuseumisse perepäeva lõpuni külastajatele uudistamiseks.

Maanteemuuseumis avab uksed ohutusakadeemia, kus jagab ellujäämisõpetusi häirekeskus ja demineerijad tutvustavad oma igapäevatööd. Korstnapühkijaga saab mõtteid vahetada küttekollete korrashoiu teemadel ning soovi korral saab ka päris korstnapühkija õnnenööbi vermida.

„Usume, et päästjatel ei tule sel päeval ühelegi väljakutsele sõita ja nad saavad rahulikult enda tegemisi tutvustada ja inimestele teadmisi jagada,” sõnas päeva peakorraldaja Triinu Õispuu. „Hädaolukorral stardivad nad muuseumist.”

Muuseumide ja külastuskeskuste ühisprojekt Tänutäht keskendub igal aastal mõne olulise elukutse ja tutvustamisele. Mullu tehti tänukummardus politseinikele, sel suvel päästjatele ja päästeteenistusele.

Kuni 31. augustini on nii kutselistel kui ka vabatahtlikel päästjatel koos peredega ning päästeameti töötajatel võimalus külastada Tänutähe algatusega liitunud muuseume üle Eesti tasuta.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised