Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Lõunakeskus

Täna toimus juba teist korda Lõunaka minivolle, kus selgusid Lõuna-Eesti parimad väikesed pallurid. Turniir toimus tänavu teist korda ning korraldajad loodavad, et sellest saab pikaajaline traditsioon.

Võistlusel osalesid 1.–4. klassi 400 parimat pallijat, kes selgusid kevadel toimunud koolide üle-eestilistes eelvoorudes. Mäng on kohandatud võrkpallist, mille eesmärgiks on saata pall ülaltsööduga üle võrgu nii, et see maanduks vastase väljakupoolele. Samas tuleb ka takistada palli maandumist oma väljakupoolele. Proovile pandi võistlejate osavus, kiirus ning täpsus.

„Lõunakeskus tervitab heal meelel juba teist aastat järjest noori võrkpalli mängijaid Astri Arena liuväljal. Kuigi esmapilgul võib liuväljal võrkpalli võistluse korraldamine üllatav tunduda, pakub see elamust kõigile. Liuväli kaeti vastavalt võistluse tingimustele kinni. Eelmisest aastast oli meil juba ka kogemus olemas, kuidas jääst pallimängu jaoks sobilik põrand teha ning ka võistlust läbi viia. Minivolle võistlusele tulid kaasa elama nii võrkpalli entusiastid kui ka uudishimulikud keskuse külastajad,” sõnas ürituse korraldaja, Lõunakeskuse turundusjuht Piret Vapajeva.

Minivolle populaarsust ja suurt huvi näitab nii koolinoorte suur osavõtt, kui ka Eesti võrkpallikoondise liikmete kohalolu. Üritusel olid kohal Mihkel Varblane, Markus Uuskari, Aleksander Eerma, Stefan Kaibald, Albert Hurt ja Timo Lõhmus, kes näitasid eeskuju ja innustasid noori võrkpalliga tegelema.

Võistluse peakorraldaja SK Duo tegevjuhi Hendrik Rikandi sõnul on võrkpall noorte seas väga populaarne. „Ürituse osalejate suur osavõtt näitab, et huvi võrkpalli vastu ei rauge nii pea. Võrkpall on niivõrd populaarne, et peame saale ja treenereid Tartusse lausa juurde hakkama otsima. Lõunaka minivollest on aga saanud pallimängu maailmas kindlasti eriline sündmus – seda nii suure võistlejate arvu tõttu kui ka enneolematu asukoha poolest. Tänane võistlus tõestas jälle, kui oodatud selline üritus Tartus on!”

Viimased uudised