Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Sander Siim

Äsja jõudsid Võrru, Põlvasse ja Valka 564 pakki ehk 11 280 hügieenisidet, mis jagatakse kohalike omavalitsuste või koolide kaudu vähekindlustatud neidudele. 

Aktsiooni Iga Päev Loeb käigus kogusid Always ja Eesti Punane Rist üle saja tuhande hügieenisideme, et pakkuda abi tüdrukutele, kelle jaoks on sidemete nappus igapäevast elu halvav probleem.

2019. aastal noorte naiste hulgas läbi viidud küsitlusest selgus, et pea iga kümnes neiu Eestis on vähemalt korra elus hügieenisidemed rahapuudusel ostmata jätnud ja seetõttu koolist puudunud. „Eestis on paljude noorte täiskasvanute jaoks menstruatsioon alati olnud tabu, millest avalikult ja vabalt ei räägita ning teema on endiselt põlu all. Kui lisada sinna juurde perekondade vähenenud sissetulekud, mis täna on ühiskonnas järjest aktuaalsem probleem, võivad paljud teismelised jääda oma murega üksi, kui neil ei ole raha hügieenivahendite ostmiseks,“ ütles Eesti Seksuaaltervise Liidu president Jaana Below.

Kui hügieenivahendid ei ole kättesaadavad või neid ei ole võimalik soetada piisavas koguses, mõjutab see vähekindlustatud neidude elu ja nad puuduvad sagedamini koolist. „Iga puudutud päev tähendab, et midagi jääb õppimata ning see võib mõjutada ka hindeid. Lõpuks võib viia see selleni, et tekivad lüngad hariduses, mis kõik mõjub negatiivselt noore enesehinnangule ja eneseteostusele,“ lisas Below.

Hügieenisidemed jõuavad jaanuarikuu jooksul kõikidesse maakondadesse.

Kommentaarid

Viimased uudised