Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Aigar Nagel

Laupäeval, 16. detsembril, toimus pidulik Vastseliina uisuväljaku avamisüritus.

Vastseliinas avati külmaseadmetega varustatud katusealune uisuväljak, mis hoiab jää kvaliteetsel tasemel isegi väikeste plusskraadidega ning pakub uisuhuvilistele suurlinnadega samaväärseid tingimusi. Selliseid väljakuid saab Eestis kokku lugeda vaid ühe käe sõrmedel.

Ürituse avas Võru vallavanem Kalmer Puusepp, kes avaldas heameelt projekti õnnestumise üle ja märkis, et tegemist on olulise investeeringuga erinevate vanuserühmade jaoks.

Projekti kohalik eestvedaja Taavi Tuvike lisas oma kõnes, et uisuväljak on kohaks, kus tullakse kokku ning kõiki neid inimesi ühendab ühine armastus – armastus uisutamise vastu. „Tekivad ka paremad võimalused uute talendikate sportlaste kasvatamiseks. Loodame, et saame koos luua unustamatu ja eduka jääajaloo,” sõnas Tuvike.

Maailmas mitmeid rekordeid purustanud slackliner Jaan Roose lõikas vägeva show ajal läbi jääväljaku avamise lindi.

Endine kultuuriminister Anneli Ott lausus, et olenemata kõhklustest ja kartustest, kas tegemist on vajaliku investeeringuga, on projekt teoks saanud ning see vaev on väärt neid emotsioone, mida kohapeal publik kogeb. Anneli Ott rääkis, et kuigi paljude noorte arvates on pisikeses kodukohas igav, siis selliste investeeringute abil saame luua noortele võimalusi, mis tulevikus end ära tasuvad ja noori siia tagasi kutsuvad. Slackliner Jaan Roosegi on ju sündinud Kagu-Eestis ning tegutseb rahvusvahelisel kui ka kohalikul tasandil.

Kohalik elanik Leo Kuljus rääkis Vastseliina noorte ammuseid mälestusi uisutamisest. Publikule esines muusikaliste vahepaladega Andreas Pall ning väljaku kiitsid heaks ka kohalikud iluuisutajad. Õnnistuse jääväljakule andis Pindi koguduse õpetaja Argo Olesk.

Uisuväljakul peeti maha esimene hokimatš Vastseliina hokiklubi Vapsikute ja Lätist Aluksne võistkonna vahel. Tugevamaks osutusid kodupubliku rõõmuks Vapsikud.

Uisuväljaku katuse ehitust kaasrahastas 300 000 euroga Kultuuriministeerium. Külmutusseadmete paigaldust ning päikesepaneelide ja uue valgustuse ehitust kaasrahastas Eesti Euroopa Liidu välispiiri programm 300 000 euroga. Võru vald investeeris uisuväljaku arendamisesse 140 000 eurot. Katust ehitasid AS Kurmik ja OÜ Kagukatus. Külmutusseade on Tšehhi päritolu ning seda paigaldas Tšehhi ettevõte Perfect Ice. Päikesepaneelid paigaldas OÜ Solar Wheel ja uue valgustuse eest vastutas OÜ Yxus.

Viimased uudised