Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Pexels

Spordi- ja puhkebaasis „Smeceres sils” on sel nädalal alustatud töid eelmistel talvedel varutud lumelt katte eemaldamiseks ning suusahooaeg võiks alata juba sel nädalavahetusel, teatas kolmapäeval 360TV „ZIŅneši”.

Kolm aastat ladustatud lumelt kogutakse laastud ja nende all säilinud lumi kasutatakse poolekilomeetrise raja loomiseks, selgitas „Smeceres silsi” juht Gunārs Ikaunieks.

„Ta pidas kolm suve vastu, sealhulgas need tingimused üle. Muidugi kui oleks väike miinus, nagu prognoosides ennustati, oleks veel parem. Prognoos on muutunud, aga protsess on lõppenud. Ette valmistatakse väike ring suusatajatele. Arvan, et tuleb 400-500 meetrit. Kui nõudlus on väga suur, peame mõtlema ajajaotuse peale treeninggruppidele, et poleks nii, et rajal pole kohta,  kuid üldiselt jääb rada kõigile avalikult ligipääsetavaks,” ütles Ikaunieks.

Madona baasis algab tänavu esimesena suusahooaeg Lätis. Metsa äärde laotatakse lumi ilma asfalti katmata, et soovijad saaksid rullsuuskadega treenimist jätkata.

360TV „ZIŅneši” teatas juba, et spordi- ja puhkebaas „Smeceres sils” on lund hoidnud viimased mitu aastat ja suutis seda vaatamata ülikuumadele suveilmadele säilitada.

Viimased uudised