Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Läti üldlaulu- ja tantsupidu

Lätis algas eile reedel, 30. juunil üldlaulu- ja tantsuipeo nädal. XXVII Läti üldlaulu- ja XVII tantsupeost valmistub osa võtma umbes 40 000 osalejat. Ürituseks on valmis üle 1600 rühma Lätist ja üle 100 mujalt.

30. juunist 9. juulini 2023 toimub Riias XXVII Läti üldlaulu- ja XVII tantsupidu, mis tähistab laulupeo traditsiooni 150. aastat. Festivalinädal on kulminatsiooniks, milleks korraldajad — Läti Riiklik Kultuurikeskus — ja isetegevuskollektiivid on valmistunud alates eelmise XXVI Läti üldlaulu- ja XVI tantsupeo lõpust.

Festivalinädala jooksul saabub Riiga 40 000 osalejat 43 Läti halduspiirkonnast, aga ka teistest riikidest, kus lätlased hoiavad ja arendavad laulu- ja tantsupeo traditsiooni. Kümne päeva jooksul osaletakse enam kui 60 üritusel: koori-, tantsu-, puhkpilli-, kokle-, rahvamuusika-, vokaalansambli-, folkloori- ja muudel kontsertidel; läti rahvarõivanäitusel; rahvakäsitöö kunstinäitusel; ja amatöörteatri lavastustel. Pool miljonit külastajat saavad üritusi isiklikult näha (tasuta ja piletiga üritustel) — Lätis elab 1,96 miljonit inimest.

Laulu- ja tantsupidu toimub kogu Riia territooriumil. Spetsiaalsete dekoratsioonidega ehitakse ürituste kohad; rajatakse sobivad lavad; suured ekraanid on üle kogu linna; kohad haljastatakse, et külastajad saaksid festivali täiel määral nautida. Peamised laulu- ja tantsuüritused toimuvad festivali ajaloolistes paikades: vabaõhulaval Mežaparksis ja Daugava staadionil. Mõlemad kohad on renoveeritud 2023. aasta laulu- ja tantsupeo publiku ja osalejate jaoks.

Viimased uudised