Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaader videost

Kuu aega tagasi, 14. juuli hilisõhtul Räpina sadamas Lämmijärve põgenenud mehe saatus on jätkuvalt teadmata ja põhjus, miks ta selliselt põgenes, selgitamisel.

Politsei- ja piirivalveameti lõuna prefektuuri pressiesindaja Ragne Keiski sõnul otsiti meest kõikvõimalike tehniliste vahendite ja inimressursi toel mitmeid päevi, kuid tulemusteta. Keisk sõnas, et praegu on otsingud peatatud, kuni laekub uut infot, mille põhjal järgmisi tegevusi planeerida. Juhtunu üksikasjade selgitamiseks on alustatud menetlust.

14. juuli hilisõhtul andis politsei Tartus peatumismärguande Leedu numbrimärgiga sõidukile Lexus, mille juht eiras märguannet ning sõitis suurel kiirusel edasi Räpina suunas. Hinnates, et sellise välismaise registreerimisnumbriga sõiduki ja liiklusohtliku käitumismustri taga võib olla kellegi järjekordne püüd Eestist autosid varastada, reageeris politseipatrull juhtunule tavapärasest jõulisemalt.

Räpina sadamasse jõudes hülgas juht auto ning jooksis vette. Patrullpolitseinik tegi kolm hoiatuslasku õhku, kuid kaldast sajakonna meetri kaugusel olnud mees otsustas ujudes edasi põgeneda ning kadus kaldal olnud politseinikel silmist.

Arvestades, et mees võis sattuda uppumisohtu, käivitas politsei päästeoperatsiooni, kuhu kaasati piirivalvurid mitme paadiga ning lennusalga kopter, mis kammis piiriveekogu ja selle kaldaid soojuskaameraga, ent meest leida ei õnnestunud. Päästeoperatsioon jätkus päevi, kuid meest ei leitud.

Järgmistel päevadel kontrollisid piirivalvurid Lämmijärve kaldapealsed mitme kilomeetri ulatuses teenistuskoertega läbi, kuid koerad jälge ei võtnud. Meest otsiti Lämmijärvel paadiga, veepõhja kontrolliti kilomeetri ulatuses kaldast sonariga ning drooniga otsiti piirkond linnulennul läbi, aga midagi ei leitud.

Politsei küsitles kohalikke, et selgitada, kas mehel õnnestus Lämmijärvest eluga pääseda, kuid ka kohalikelt ei laekunud piirkonnas liikuda võinud abivajaja kohta infot. Hilisemalt on piirivalvurid sealkandis käinud kordi otsingutel, kuid midagi leitud ei ole. Võimalus on, et kuna vesi on kohati madal ja surnukeha senini leitud ei ole, võis ta pääseda.

Sadamasse maha jäetud Lexus teisaldati politseiparklasse. Politsei selgitas, et sõidukist leitud dokumentide omanik ei ole Leedu politsei kinnitusel nende huviorbiidis olnud, märkimisväärsed rikkumised puuduvad.

Seni pole siiski selge, kas autost leitud dokumendid kuuluvad mehele, kes järve jooksis ja uppuda võis. Tänaseks kogutud info põhjal ei ole alust arvata, et Lexust juhtinud ja politsei eest põgenenud mees oleks seotud organiseeritud kuritegevuse, seal hulgas autovargustega. Pole ka põhjust arvata, et Lexus võiks olla varastatud.

Vaata ka videot sellest, kuidas mees järve jookseb.

Asjast kirjutas Delfi.

Viimased uudised