Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Stenbocki maja

Valitsus leevendas eilse istungi otsusega Soomest, Lätist ja Leedust riiki saabujatele kehtivaid liikumisvabaduse piiranguid, tõstes nakatumiskordaja määra, millest alates nendest riikidest tulijatele kehtib 14-päevane eneseisolatsioon, 25ni. Leevendus hakkab kehtima esmaspäevast, 14. septembrist.

Euroopa Liidu ning Schengeni ala riikidest Eestisse reisija eneseisolatsiooni kohustus sõltub sellest, kas riigis, kust inimene tuleb, on koroonaviirusesse nakatunute suhtarv suurem kui 16. Kehtiva valitsuse korralduse järgi ei rakendu liikumisvabaduse piirang, kui riigi viimase 14 päeva kumulatiivne COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 positiivsete testide arv 100 000 elaniku kohta jääb vahemikku 16 kuni 17,6 ning ei ole suurenenud kahe viimase nädala jooksul.

Vastavalt eilsele valitsuse otsusele, tõstetakse Soome, Läti ja Leedu osas nakatumiskordaja määra 25ni.

Teave riikide ja liikumisvabaduse piirangute kohta Euroopast saabujatele asub välisministeeriumi lehel: https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-liikumispiirangute-kohta-eestisse-saabujatele.

Teave riikide ja liikumispiirangute kohta Eestisse saabujatele | Välisministeerium

Eesti kodanikud ja elanikud ning nende perekonnaliikmed. Eesti kodanikud ja elanikud lubatakse riiki sõltumata sellest, kas neil on haigustunnused või mitte; Euroopa Liidu, Schengeni riikide, Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi, Andorra, Monaco, San Marino ja Vatikani kodanikud ja elanikud ning pikaajalise viisaga isikud ja nende perekonnaliikmed, kui neil ei ole haigustunnuseid.

Viimased uudised