Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Slovakkia mobiliseerib kokku ligi 20 000 meedikut, et testida kõik elanikud vanuses üle 10 eluaasta. Kokku testitakse järgneva kolme nädala jooksul kaks korda ligi 4 miljonit inimest.

Slovakkia on sellega esimene riik maailmas, mis testib kogu elanikkonna. Teste teevad 20 000 meedikut, keda toetavad politsei ja kaitsevägi, vahendab Guardian.

Testi tulemuse saab teada ligi pool tundi peale testi tegemist. Positiivse testi korral on inimesel kaks võimalust: kas olla kodus karantiinis 10 päeva või minna valitsuse poolt ette valmistatud kohta. Need, kes pole nõus testimisega, peavad olema 10 päeva karantiinis või maksma trahvi 1650 eurot.

Kõik testitud saavad vastava tõendi ja politsei hakkab inimesi pisteliselt kontrollima, et välja selgitada need, kes pole lasknud end testida või eiravad karantiini nõudeid.

Massiline tesimine võetakse ette põhjusel, et Slovakkias kasvab kiiresti nakatumine ja riigi haiglad on võimekuse piiri peal. Slovakkia pääses koroona esimesest lainest suhteliselt kergelt.

Kolmapäeval tuvastati 5,4 miljoni elanikuga Slovakkias 2785 uut nakatumist, kuu aega varem oli see number 231. Slovakkia peaminister Igor Matovič tutvustas testimise kava neljapäeval oma kolleegidele Euroopa Liidus.

Viimased uudised