Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Nii nagu kevadel, on ka nüüd Võrust kujunemas üks koroonaviiruse epitsentreid Eestis. Üksteise järel on saadetud linnavalitsuse töötajad kodutööle ning kooliõpilased koduõppele. Nüüd selgub, on palju nakatumisi ka linnavalitsuse sees.

Ametlikult kinnitamata andmetel on linnavalitsuses kümneid nakatumisi. Kokkupuude viirusega on koolide juhtidel, kes on käinud linnavalitsuses koosolekutel. Seetõttu on lähiajal oodata veel suurel hulgal uusi nakatumisi. Lisaks on kavas Võrus ära jätta kõik planeeritud üritused.

Linnavolikogu esimees Ülo Tulik ütles Lõunaeestlasele asja kommenteerides, et nakatumised on küll linnavalitsuse sees, aga ta pole linnavalitsuse liikmetega kokku puutunud ja ei oska numbrit öelda. Samuti ei osanud ta kommenteerida ürituste ärajäämist. Tulik soovitas võtta ühendust linnapea Anti Allasega.

Linnapea Anti Allas ütles, et linnavalitsuse majas on kokku 9 haigestunut, nende hulgas abilinnapea Sixten Sild. Anti Allas ise ja teine abilinnapea Toomas Sarapuu pole testi teinud. Allas ütles, et ta on kodus isolatsioonis ja töötab kodus ja tal pole haigusnähtusid. Allas lisas, et ta polnud ka kohal sellel koosolekul, kus oli Sixten Sild ja kus paljud nakatusid.

Allas lisas, et nakatumisi on lisaks veel väljaspool maja ja osa testi tulemusi on veel tulemata.

Kommentaarid

Viimased uudised