Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Poola peaminister Mateusz Morawiecki kuulutas täna terve riigi punaseks ohutsooniks ning andis korralduse kõigile üle 70-aastastele vanuritele püsida kodus. Neile viiakse toit riigi poolt koju kätte.

Poola mobiliseeris kaitseväe reservistid, kes hakkavad vanuritele toitu kodudesse laiali vedama. Selle sammuga püütakse välja terve riigi lukku panemist nagu see oli kevadel, vahendab Daily Mail.

Eile neljapäeval registreeriti Poolas 168 uut koroonasurma. Poolas on valdav enamus koroonasurmadest üle 70-aastastel vanuritel. Peaminister palus vanuritel püsida kodus ning lubas, et neil aidatakse koroonakriis üle elada.

Vanurite kaitse programm hõlmab nii riigiametnikke, päästetöötajaid, reserviste kui vabatahtlikke ja nende abil tahetakse raskem aeg üle elada ilma riiki lukku panemata. Vanuritele on loodud spetsiaalne telefoni abiliin, mille kaudu nad saavad paluda toitu ja hügieenivahendeid. Vabatahtlikud viivad vanuritele laiali toitu ning vajadusel on neile seltsiks.

Ohutsooni määratlus tähendab ühtlasi, et kõik põhikooli õpilased lähevad Poolas koduõppele ning kogunemised on piiratud 5 inimesega. Kevadel pani Poola valitsus riigi lukku ja pääses epideemiast kergelt, aga nüüd üritatakse lukku panemist vältida.

Kommentaarid

Viimased uudised