Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Inglismaal Oxfordi ülikooli juures välja töötatud koroonavaktsiin on osutunud nii tõhusaks, et sellega hakatakase meedikuid vaktsineerima juba mõne nädala pärast.

Ühtlasi on Inglismaal kavas kiirkorras muuta seadusi, et vaktsiini saaks kasutusele võtta ilma Euroopa Liidu terviseametkondade vastava loata, vahendab Daily Mail.

Samuti on selgunud, et Briti terviseamet valmistub inimeste massiliseks vaktsineerimiseks veel enne jõule, detsembri alguses.

Vaktsineerimine annab lootust, et Inglismaal on võimalik leevendada piiranguid, mis on riiki räsinud alates märtsikuust.

Vaktsiini on kavas anda kahes osas, 28-päevaste vahedega. Enne jõule saavad vaktsiini põhiliselt meedikud. Meedikutel soovitatakse enne novembri lõppu ära teha gripivaktsiin, et nad oleksid valmis koroonavaktsiini saamiseks.

Oxfordi ülikooli ja ravimifirma AstraZeneca vaktsiin on praegu katsetuste viimases staadiumis, kus seda testitakse suurema hulga inimeste peal. Briti valitsus on juba ostnud 100 miljonit doosi seda vaktsiini. Esimesena vaktsineeritakse meedikud ja hooldekodude töötajad, siis eakad inimesed vanuses üle 80.

Oxfordi ülikooli vaktsiini on testitud alates aprillikuust, kokku 20 000 inimese peal üle maailma. Vaktsiin töötab ja sel pole tuvastatud ohtlikke kõrvalmõjusid.

Küsimusi on siiski tõstatanud Oxfordi vaktsiini ChAdOx tõhusus vanematele inimestele, kuna seda on testitud vaid 500 üle 70-aastase inimese peal. Uuringud on siiski näidanud, et vaktsiin annab korraliku immuunsuse ka vanematele inimestele, mistõttu on lootus, et see töötab hästi vanemate inimeste peal.

Viimased uudised