Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: kaitsevägi

Üle 700 kaitseväelase osaleb sel nädalal Võrumaal toimuval Kuperjanovi jalaväepataljoni õppusel Raba 18, kus hinnatakse jalaväe- ja erialarühmade sooritusi lahingülesannete täitmisel.

„Lahingus on rühmaülem see, kelle tegevusest oleneb, kas ülesanne täidetakse või mitte. Meie tahame anda enda sõduritele piisavalt oskusi ja kogemusi, et vajadusel suudavad nad oma sõdureid külmavereliselt juhtida ka siis, kui lendavad kuulid ja langevad mürsud,“ ütles Kuperjanovi jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Toomas Tõniste.

Õppus Raba on igakevadine osa Kuperjanovi jalaväepataljoni väljaõppetsüklist. Aprilli alguseks on ajateenijad omandanud oskused üksikvõitleja, relvameeskonna ja jao tasemel tegutsemiseks ning läbinud rühma osakursuse. Õppuse Raba 18 käigus hinnatakse nii rühma koosseisus tegutsevaid ajateenijaid kui ka rühmaülematena tegutsevaid aspirante erinevate lahingülesannete täitmisel nii kaitsel, rünnakul kui ka julgestustegevustes. Neli päeva kestev harjutus toimub erinevates kohtades üle kogu Võrumaa ning lõppeb neljapäeva pärastlõunal. Harjutusel osaleb kokku üle 700 kaitseväelase Kuperjanovi jalaväepataljonist ning 1. jalaväebrigaadi erialaüksustest.

Ajateenijate väljaõpe jätkub järgmisel nädalal algava kompaniikursusega ning kulmineerub 2.-14. maini Lõuna-Eestis ja Põhja-Lätis toimuva suurõppusega Siil 2018.

Videot vaata allpool.

Foto: kaitsevägi

Viimased uudised