Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täisautomaatsed, „oast tassini” (ingl. k. “bean-to-cup”) kohvimasinad on seadmed, mis vastavad teatud kriteeriumitele: suudavad jahvatada oad, soojendada vett ning valmistada neist kahest kokku maitsva joogi.

Täisautomaatsed masinad valmistavad kohvi otse tassi, mõned mudelid suudavad teha ka kaks tassi korraga. Enamusel neist masinatest on automaatsed puhastusfunktsioonid ning nad annavad ise teada, kui masin puhastust vajab, seega täisautomaatse masina hooldamine on väga lihtne. On võimalik valida ka masin, millel on piimavahustaja – aitab kiirelt ja mugavalt valmistada piimaga jooke. Isegi parem alternatiiv – automaatsed masinad, mis suudavad piimaga jooke nagu cappuccino, macchiato jpt. valmistada vaid ühe nupuvajutusega. Masinate sortiment on väga lai, seega oleks mõistlik enne ostu teha natuke eeltööd ja selgitada välja, mis just teile või teie majapidamisele kõige olulisemad aspektid on.

Masina juhtimine

Kui lihtne või keeruline masinat käsitleda on, sõltub suuresti sellest, millised ja kui palju funktsioone sellel on. Näiteks kui joote põhiliselt vaid musta kohvi, saate valmistada tassi kohvi ühe nupuvajutusega. Kui naudite aga ka piimaga jooke, suureneb masina funktsioonide arv ning masina kasutamine läheb veidi keerukamaks. Kuid leiate ka masinaid, mis teevad ka piimaga kohvi ühe nupuvajutusega ning mida on äärmiselt lihtne kasutada. Seega, valige masin, mida oleks lihtne kasutada ning otsustage, kas vajate erinevaid seadistamis- ja programmeerimisvõimalusi nende kohvide jaoks, mida tavaliselt valmistate.

Piimaga kohvide valmistamine

Automaatsed kohvimasinad, millel on piimavahustaja küljes, suudavad lihtsa vaevaga valmistada erinevaid piimaga jooke – latte, cappuccino, macchiato, jne. Kui mõtlete sellise masina ostu peale, küsige endalt: „Kui tihti ma selliseid jooke valmistaksin?” Kui te ei tee keerukaid piimaga jooke väga tihti, ei ole võib-olla selliseid funktsioone ka masinale vaja? Lisafunktsioonid kergitavad masina hinda, seega mõelge järgi, kas te neid tõesti vajate või mitte. Pidage silmas, et piimaga jookide valmistamine nõuab palju rohkem hooldust ja puhastamist, kuna piimavahustaja laitmatu puhtus on hea, püsiva ning maitsva piimavahu võtmeks.

Kohviveskid

Enamusel täisautomaatsetest masinatest on võimalik reguleerida jahvatusastet vastavalt oma maitsele. Kuna kohvi maitse-eelistused on väga erinevad, on see väga kasulik võimalus – kui soovite kangemat, pigem kibedamat kohvi, seadistage jahvatusaste peenemaks. Kui aga otsite mahedamat maitse-elamust, valige jämedam jahvatusaste. Veskeid on nii terasest kui ka keraamilisi. Keraamilised on viimasel ajal muutunud järjest populaarsemaks, kuna säilitavad kohviubade maitseid paremini ning teevad ka vaiksemat häält.

 Kohvimasina võimsus

Kohvimasina võimsus mõjutab otseselt kohvi kangust ja valmimise kiirust. Kui valite kohvimasinat koju või väiksemasse kontorisse, on mõistlik valida 1000-1500-vatilise võimsusega masin. Kui tahate kanget kohvi, aga ei soovi investeerida võimsasse masinasse, pidage meeles, et kohvijookide valmistamine võib veidi kauem aega võtta.

 Muud olulised kriteeriumid

Kui valite täisautomaatset kohvimasinat, pöörake tähelepanu veepaagi mahutavusele. Kui otsite masinat kontorisse, on ilmselt mõistlik valida vähemalt 1,5 liitrise veepaagiga masin. Mudel, mis suudaks teha 2 tassi korraga, võiks samuti olla hea idee. Kuna kohvimasinad paigutatakse tavaliselt nähtavasse kohta, on oluline, et oleksite oma masina disainiga rahul. Kuna selles osas on palju erinevaid variante, mille seast valida, leiate kindlasti midagi, mis sobiks teie interjööriga. Samuti võib olla mõistlik natuke aega võtta ja uurida erinevate tootjate ja nende vaheliste erinevuste kohta. Kuna neid on üsna palju, võib see aidata teil valikuvariante kitsendada ainult kõige lugupeetumate ja usaldusväärsemate tootjate peale. Kõik need aspektid on olulised kohvimasina valimisel, kuid kui jääte mõnes osas siiski ebakindlaks või tekib küsimusi, on parim idee konsulteerida spetsialistiga.

Viimased uudised