Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Nõukogude-aegne varustus. Lõunaeestlase pilt

Võru linnas on tekitanud poleemikat Kreutzwaldi kooli juurde rajatud uus mänguväljak, samas kui Kesklinna kooli juures on vananenud varustus.

Kesklinna Kooli hoovis on küll olemas ka jõulinnak, kiigeala, slickline tasakaalurada ja discgolfi korvid, aga need pole sinna saanud mitte linnavalitsuse toel, nagu püüab jätta muljet abilinnapea Sixten Sild, vaid muudest allikatest.

Jõulinnak soetati Isamaa erakonna nn katuserahadest. Kiigeala rajamiseks saadi raha vilistlastelt, kooli korraldatud heategevusliku jooksu-kõnni üritusega ja loomulikult ka kooli omapoolse finantseeringu abil. Vaid kunstmuruga mini-jalgpalliväljaku taastamist toetas Võru linn.

Kurvaks teeb see, et Kreutzwaldi kooli juurde on loodud palju uusi sportimise ja liikumise võimalusi, aga teine kool peab ise otsima vahendeid, et õpilastel oleks midagigi kooli hoovis teha. Mõlemad Võru linna koolid on samal ajal ühtviisi liikuma kutsuvad ja peavad õuevahetundi.

Seltsimees Sild oleks võinud ikka enne selgeks teha, kust raha tuleb, ja kuhu raha läheb, ning mis selle eest tehakse. Mitte süüdistada teisi valetamises.

TARMO PIIRMANN,
Isamaa erakonna esinumber valimistel Võru linnas

Siin mõned pildid olukorrast Võru Kesklinna Kooli juures:

Viimased uudised