Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

jaak aab Foto: erakogu

Keskerakonna praegune peasekretär Jaak Aab ütles tänavu veebruaris Võrus toimunud parteiüritusel sajakonna inimese ees, et sooviks maaelu allakäiku vaadates haarata Kalašnikovi automaadi järele ja valitsust karistada.

Aasta alguses toimunud partei Võrumaa aastakonverentsil lausutud sõnad avalikustas Keskerakonna liige Jüri Pallo, kes on selles asjas kuriteoteate teinud nii politseile, kaitsepolitseile kui ka peaministrile.

Pallo sõnul ütles Aab tol päeval nii: „Kui mul oleks Kalašnikovi automaat, laseksin valitsuse maha.”

„Mõned isegi naersid,” meenutas Pallo.

Jaak Aab tunnistas Lõunaeestlasele, et läks tol üritusel emotsionaalseks, kuid tõsiselt tema ähvardavat kõnepruuki ei tasu võtta.

„Olen ise pärit maalt, olnud majanduslikult väga rasketel aegadel Võhma linnapea. Seepärast olen maaelu väljasuretamise ja olematu regionaalpoliitika teemal tihti oma arvamust avaldanud,” teatas Aab.

Veebruarikuist esinemist mäletab ta aga Pallost pisut erinevalt. Oma mälu järgi ütles Aab siis nõnda: „Selline riigi valitsuste tegevusetus maapiirkondade suhtes on lausa kuritegelik. Taolisel emotsionaalsel hetkel tuleks tõesti tahtmine karistuseks võtta kätte Kalašnikovi automaat.”

Aab lisas: „See väljend on kujundlik ja pole minu teada ka auditooriumi poolt tõlgendatud ähvardusena konkreetse valitsuse või selle liikmete vastu.”

Poliitik nõustus, et selline sõnakasutus oli emotsionaalne liialdus, millest edaspidi tuleks hoiduda.

„Võrumaa konverentsil öeldu kohta olen andnud selgituse erakonna juhatusele ja aukohtu esimehele,” lisas ta.

Arved Breidaks

Viimased uudised