Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Pixabay

Grillimine pole kunagi varem olnud niivõrd lihtne. Keraamilised grillid on muutnud grillimist täielikult, sest sellega on võimalik valmistada palju enam roogasid kui tavapärase söegrilliga.

Kas sa oled endale uut grilli otsimas ning ei oska seda valida? Mõtle, milline on ikkagi see ideaalne grill, mida soetada? Aitame sul valida ideaalse grilli, millega suvel toitusid valmistada ja aiapidusid võõrustada.

Keraamilised grillid versus söe- ja gaasigrillid

Kindlasti oled kuulnud järgmistest mudelitest: Kamado Joe, Kamado Bono jt. Need on mõned keraamilised grillid, mis on saanud paljude eestlaste lemmikuks. Kuid samal ajal, kui keraamiliste grillide buum aina kasvab, on inimesi, kes eelistavad jätkuvalt klassikalist söegrilli või gaasigrilli. Milline grill siiski valida?

Vali grill, mis vastab sinu vajadustele. Keraamilised grillid võimaldavad suuremal hulgal erinevaid roogasid valmistada. See grill jätab tänu heale kinnisele süsteemile kõik road äärmiselt mahlaseks ja maitsvaks. Keraamilised grillid ei küpseta rooga vaid põhjast, vaid igalt poolt. Samuti hoiab see grill väga hästi kuumust ja võimaldab pika aja jooksul mitmeid roogasid valmistada. Keraamiline grill on kindlasti hea valik kõigile, kelle kireks on toidu valmistamine.

Mitmekülgsete omaduste tõttu on keraamilised grillid kõrgemast hinnaklassist kui traditsioonilised ja paljude eestlaste südameid võitnud söe- ja gaasigrillid. 

Seega, kui armastad kokata ja katsetada erinevaid roogasid, võiksid kaaluda keraamilise grilli ostmisele, sest just see võimaldab sul teha nii vokiroogasid, pitsasid, grill liha jt toite. Kui sulle meeldib aeg-ajalt midagi grillida, ennekõike liha või kala, siis sobib hästi ka söe- või gaasigrill. Eelista gaasigrilli, kui soovid, et toidu valmistamine ei võtaks palju aega.

Keraamilised grillid aitavad valmistada nii kooke kui liha

Keraamilised grillid lubavad tänu oma ventilatsiooniavadele reguleerida just sellise sisetemperatuuri nagu konkreetse roa valmistamiseks vaja ning seda ka pikaajaliselt säilitada. Seetõttu on see ideaalne keskkond, kus valmistada näiteks maitsvaid pitsasid. Valmista enne pitsatainas ette ja haki kõik vajalik, mida soovid pitsale lisada. Kui pitsa on valmis, küpseta seda keraamilisel grillil. Selle jaoks saad kasutada grillile mõeldud pitsakivi, mida saab lisavarustusena soetada.

Armastad erinevaid ahjuroogasid? Kasuta grilli tavaahju funktsiooni ja valmista enda lemmikuid ahjuroogasid õues. Selleks pruunista alguses kõik vajalikud juurviljad ja teised toiduained ja pärast seda pane need valmima ahju funktsioonile. Mis veelgi parem, kui valmistad liharoogasid, ei pea sa kogu aeg jälgima, kas temperatuur on ideaalne ja kuidas toit küpseb, piisab, kui aeg-ajalt kontrollid toidu valmimist sarnaselt nagu küpsetaksid tavalises ahjus.

Keraamiline grill on kui ahi, pliit ja grill kolm ühes. Sa saad sellega valmistada peaaegu, et kõike. Suvi on õige aeg, et katsetada uusi maitseid ja viise roogade valmistamiseks. Aseta grill oma aiamaja või terrassi juurde, kutsu oma sõbrad külla ja üllata neid parimate paladega!

Viimased uudised