Mistra jäi peatamatuks, väravat tähistamas tänane üleplatsimees Serhii Orlovskyi. Foto: Karl-Fredy Kruup/ Eesti Käsipalliliit

Täna oli meistriliiga 3. poolfinaalmäng Viljandi ja Mistra vahel. Otsustavast mängust väljus võitjana külalismeeskond Mistra, kes oli Viljandist parem seisuga 28:25 (16:8). Sellega teenis Mistra oma 2. võidu poolfinaalseerias ja edenes finaali, alistades Viljandi koondtulemusega 2:1.

Mistra lülitas Viljandi kindlalt mängust välja

Avaväravat otsisid mõlemad meeskonnad kaua, ent esimesena sai selle kirja külalismeeskond, kui skooris Serhii Orlovskyi. Kui Mistra kogus aina hoogu, siis Viljandi rabeles Armis Priskusega, kes seisis kindlalt Mistra väravasuus. 9. minutini oli Viljandi väravata kuniks Kristo Voika koduvõistkonna väravaarve avas. Selleks ajaks oli Mistra saavutanud piisava edumaa seisuga 5:1. Algusest saati kaotuses mänginud Viljandi suutis 15. minutil distantsi 3 värava peale vähendada seisuga 4:7, ent pärast seda domineeris Mistra kohtumist täielikult. Suurim vahe saabus mängu 26. minutil, mil Vladyslav Naumenko seisuks 16:6 viskas. Viljandi Mikk Variku 2. tabamus jäi esimest poolaega lõpetama ning skooriga 16:8 võitis mängu esimese poole Mistra.

Teise poolaja avas Hendrik Koksi esimene värav. Kohtumise 45. minutil mängis Viljandi vahemaa 5 värava peale, numbriteks 16:21. Kuid Voika ja Sten Maasalu väravatele vastasid Mistra Kaspar Lees, Arno Vare ja Naumenko. Nii oli 51. minutiks seis 26:18 Mistra kasuks. Minutid enne matši lõppu asus Viljandi veel kaotusseisu tasa tegema, kui skoorisid Andrei Basarab ja Aleksander Pertelson, tuues meeskonna 3 värava kaugusele viigist. Selleks oli liiga hilja ning Mistra võitis 3. poolfinaalmängu tulemusega 28:25, edenedes 2 võiduga finaali.

Koduvõistkonna Viljandi resultatiivseim oli Aleksander Pertelson 7 väravaga. Mistra resultatiivseim väravakütt oli Serhii Orlovskyi 8 väravaga.

»Muutsime oma kaitset agressiivsemaks. Eelmises mängus lasime Viljandi tagaliinil liiga lähedal toimetada ja nende skoor oli suur. Kui mängib kaitse, mängib ka väravavaht ning Armis [Priskus – toim] aitas meid täna kõvasti. Sealt saime käima ka oma planeeritud kiire mängu,” kommenteeris Kaspar Lees. „Esimese poolaja skoor oli meie poolt vaadatuna väga soliidne ja kõik sujus. Teisel poolajal oli mentaalselt kohati keeruline eduseisus mängida, kuid hoidsime meeskonnana kokku ja see oli meie suur pluss.”

Lees lisas: „Me oleme täitnud suure eesmärgi ja jõudnud klubi ajaloos esimest korda finaali. Meil pole survet, sest Serviti on pikas seerias favoriit. Meie lähme neile kõva lahingut andma ja vaatame kas sellest piisab.”

Finaalis ootab Mistrat ees Põlva Serviti. Paari avakohtumine toimub 22. aprillil Põlva Mesikäpa Hallis. Kokku mängitakse 3 võiduni. Pronksi nimel võitlevad Viljandi ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper, kes mängivad 2 võiduni ning kelle esimene kohtumine toimub 21. aprillil Viljandis.

Meeste käsipalli meistriliiga poolfinaalide tulemused
02.04. 19:00 Mesikäpa Hall Põlva Serviti – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (32:20)
03.04. 19:00 Viljandi Spordihoone Viljandi HC – Mistra (22:25)
09.04. 19:00 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Põlva Serviti (22:34)
10.04. 19:00 Aruküla Spordihoone Mistra – Viljandi HC (30:33)
18.04. 19:00 Viljandi Spordihoone Viljandi HC – Mistra (25:28)