Viljandi ja Põlva Serviti kohtusid meistriliigas viimati oktoobris. Foto: Helin Potter/ Eesti Käsipalliliit

Täna nähti selle aasta esimestes meistriliiga kohtumistes duelle Põlva Serviti ja Viljandi HC ning Mistra ja HC Tallinna vahel.

Lisaks koduväljaku eelisele oli Servitil ette näidata ka eeskujulik statistika, sest kaheksast mängust oli võidetud täpselt kaheksa. Sellest hoolimata kostitasid vanad rivaalid publikut tõelise närvikõdiga, mille lõpuks ei jäänud kummagi sõna peale – poolajaks oli seis 19:15 Viljandi kasuks ning lõppresultaadiks kujunes 32:32. Õhtu teises mängus demonstreeris oma jõudu favoriit Mistra, mille tulemusena tuli HC Tallinna meeskonnal võtta vastu hooaja 10. kaotus. Mistra alistas vastase seisuga 35:27 (15:15).

Tulise võitluse tulemiks viik

Vaatamata asjaolule, et kohtumine oli Viljandi jaoks aasta esimene, haarasid mulgid ohjad enda kätesse ning rebisid kolme punktiga ette. Serviti punktiarve avas viienda minuti lõpul Jürgen Rooba. Vahemaa suurenemisele töötas vastu Serviti puuriluku Jürgen Lepassoni tõrjed, ent tehnilised vead hoidsid Põlva meeskonda siiski kolme värava kaugusel. Suurima eduseisu saavutas Viljandi 22. minutil, kui Sten Maasalu kasvatas vahemaa kuue värava peale. Kolm minutit hiljem võitles Rooba tabamus Servitile välja vaid kolmeväravalise kaotusseisu, aga sellest lähemale Viljandi vastasmeeskonda ei lasknud.

Agressiivne esimene poolaeg leidis lõpplahenduse seisuga 19:15 Viljandi kasuks. 42. minutiks polnud tuline heitlus sugugi vaibunud ning Serviti tegi vägeva neljaväravalise spurdi, millele pani aluse Henri Hiiendi väravad. Nii oldi 45. minutiks 27:27 viigiseisus, kui Hiiend taaskord Servitile väravalisa tõi. Teisel poolajal kohtumisse sekkunud Andero Viljus kaitses Serviti väravaposte väärikalt ja aitas Serviti kuus minutit enne mängu lõppu taas viigiseisule. Kuni lõpusekunditeni oli kohtumise saatus lahtine. Henri Sillaste eksis Serviti seitsmemeetri karistusviskel ning mäng oli Viljandi otsustada. Ka Viljandi ei suutnud rünnakul realiseerida ning matš lõppes võrdse 32:32 resultaadiga.

Viljandi resultatiivseimaks osutus Hendrik Koks 12 tabamusega ning Põlva meeskonda hoidis mängus Alfred Timmo, kelle 11 väravat tüürisid Serviti viigini.

„Andsime kergelt initsiatiivi Viljandile ja esimesel poolajal tegime palju lihtsaid vigu ja vastane sai seetõttu kergeid väravaid. Olime tagaajaja osas, skoor oli väga suur ning mängutempo korralik. Teisel poolajal parandasime oma tegevust, väravas seisis hästi korralikult noor Andero Viljus ja tänu tema tõrjetele ja kaitse parandamisele saime rünnaku paremaks,” kommenteeris Serviti peatreener Kalmer Musting. „Mängu lõpus olid mõlemal poolel omad võimalused, kuid lõppes võitlusliku viigiga.”

Vastupanu näidanud Tallinn pidi siiski Mistrale alla vanduma

Aruküla Põhikooli spordisaalis alustas tugevamalt võõrustaja Mistra, kes läks esimese kolme minutiga ka kolme väravaga juhtima. HC Tallinna matši sisseelamist raskendas punane kaart Karmo Harjule, kuid esimene värav tulemata ei jäänud. Tallinlaste punktiskoori avas Markus Oliver Mädo mängu seitsmendal minutil. 10. minutiks näitas tabloo seisu 7:2 Mistrale. 10 minutit hiljem valitses endiselt viieväravaline vahemaa kuniks Tallinna mängumees Volodymyr Shcherban 23. mänguminutil seisuks 10:13 tegi. 26. minutiks oli Tallinn Mistraga ühel pulgal skooriga 13:13. Danil Gumianovi poolt realiseeritud seitsmemeetri karistusvise võitis Tallinnale esmakordselt juhtpositsiooni, kuid Danel Žigadlo päästis Mistra kaotusseisust ja poolajale mindi seisuga 15:15. Teisel poolajal sisenes mängu jõudsamalt Mistra, surudes Tallinna nurka viieväravalise edumaaga. Sellega elimineeris Mistra Tallinna kui potentsiaalse ohu ja jätkas oma eduseisu kasvatamist. Kokkuvõttes alistas Mistra konkurendi skooriga 35:27.

Enim panustas Mistra skoori kasvatamisse Serhii Orlovskyi, kes viskas kaheksa väravat. Tallinna eest viskas kõige rohkem väravaid Danil Gumianov, kelle arvele jäi samuti kaheksa väravat. Seitsmega järgnes talle Kalev Kütt.