Serviti alustas finaalseeriat tugevalt. Foto: Merlin Raudkett/ Eesti Käsipalliliit

Täna algas meistriliiga finaalseeria, kus kulla nimel heitlevad tiitlikaitsja Põlva Serviti ja esmakordne finalist Mistra. Avamäng Põlvas lõppes Serviti kindla 35:26 (22:13) võiduga.

Timmo: saime enda mängu peale suruda

Kodumeeskond Serviti läks kiirelt 3:0 ette, kui skoori tegi Jürgen Rooba, Alfred Timmo ja Tõnis Kase trio. Tagaajaja rolli jäänud Mistra sai avavärava kirja 3. minutil, kui värava viskas Andris Celminš. Mäng kulges paar minutit Serviti 2-väravalise eduga kuniks Serhii Orlovskyi vahemaa ühe värava peale vähendas. Serviti kaitsetöö ja kiirrünnakud takistasid viigiseisul juhtumast ning 3-väravaline edu oli 10. minutiks tagasi, numbriteks 8:5. Serviti sai oma 14. värava kirja 17. minutil, kui viske realiseeris Arturs Meikšans. Sellega jäi Mistra 5-väravalisse kaotusseisu. Peale Orlovskyi leidis Mistra poolelt väravasoone üles Arno Vare, kuid Serviti hoog ei raugenud ning 25. minutiks oli seis juba 18:12. Esimese poolaja viimane värav tuli Kaselt, visates seisuks 22:13.

Põlva klubi mängis 10-väravalise vahemaa sisse teise poolaja 2. minutil, kui skoori tegi Rooba. Henri Sillaste värav paisutas vahe peatselt 11-väravaliseks, kuid Orlovskyi tabamus nullis selle. Mängupilt ei teravnenud ning Serviti püsis kindlakäeliselt liidripositsioonil: 40. minutil oli seis 25:17 ja kohtumise 50. minutil 31:21. 10-väravaline vahemaa pidas peaaegu et lõpuni vastu: 1. finaalmängule tõmmati joon alla seisult 35:26 Serviti kasuks.

Võõrustaja Serviti suurimad väravakütid olid Alfred Timmo 7 väravaga ja Jürgen Rooba 6 väravaga. Üleplatsimees ja Mistra resultatiivseim oli Serhii Orlovskyi 12 väravaga.

„Teisel poolajal ja 7-meetri karistusvisetel jättis realiseerimine natukene soovida, aga õnneks üldjoontes kaitse toimis ning saime enda mängu peale suruda,” lausus Timmo. „Kerge enesekindluse ikka annab esimese mängu võit kodus, kuid siiski ootame tugevat lahingut neljapäeval.”

Mistra ja Serviti kohtuvad uuesti 25. aprillil ning siis juba Raasikul. Et meistritiitel kindlustada, tuleb võita 3 kohtumist.

Päev varem, 24. aprillil toimub otsustav pronksiseeria mäng. Kui Viljandil õnnestub võõrustaja Kehra üle kavaldada, on 3. koht nende. Kui Kehra on kodusaalis võidukas, pikeneb seeria.