Kolmapäeva õhtul pandi pall mängu hooaja 2021/2022 Eesti käsipallimeistrivõistluste meeste meistriliigas. Viljandi HC alistas kodusaalis kindlalt HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi tulemusega 35:23 (17:12).

Mullu pidasid kaks meeskonda neli haaravat lahingut, millest Kehra võitis kolm, sealhulgas viimase mai algul üheväravalise paremusega. Liigatabelis jäi meeskondi lahutama vaid kaks punkti, mis jättis Viljandi esimesena medalita. Tasavägiselt algas ka kohtumine Viljandis.

Esmakordset sai üks meeskond enamat kui minimaalne edu seitsmendal minutil, mil juba kolm väravat visanud vend Otist võttis vähemuses mängides eeskuju Mikk Varik ja 5:3 tegi. Kodumeeskond kannatas hästi ära Sten Maasalu teisegi kaheminutilise karistuse ning 16. minutil tuli Kristo Voika viskest 10:6.

Ehkki kehralased said vigastusejärgselt rivvi tagasi Sergio-Silver Kreegimaa, jäädi hätta Viljandi aktiivse kaitse ja väravavaht Rasmus Otsa ülemängimisega. Voika viskest asusid mulgid juba 13:7 juhtima. Kehra nihkus lähemale, kui hästi tabasid Indrek Normak ja Dmõtro Jankovski ning 25. minutil oli seis 15:11.

Poolaja lõppu jäid muidu korrektses heitluses tähistama punased kaardid – esmalt eemaldati mängust Kehra puurivaht Mikola Naum ja hetk hiljem sai kolmanda kaheminutilise karistuse Maasalu. Vaheajale mindi Viljandi 17:12 eduseisul.

Teise pooltunni avaminutiga vähendasid Alvar Soikka ja Tanel Vilks vahe kolmele väravale, kuid järgmise üheksa minutiga ei suutnud Kehra ühtki palli Otsa selja taha saata. 39. minutil viis Mihkel Lõpp Viljandi 24:14 ette ning kehralaste vaim oli murtud.

Viljandi jätkas kaotuseta hooaja algust – Balti liigas alistati SK Tapa ning eurosarjas tehti viik –, võttes 35:23 võidu. Neli või enam väravat said võitjate poolel kirja koguni seitse meest, neist Voika, Lõpp, Hendrik Koks ja Ott Varik tabasid viis korda. Kehra kasuks viskas Jankovski viis ja Vilks neli väravat.