Põlva Serviti jätkas võiduseeriat SK Tapa/N.R. Energy vastu, palliga neli väravat visanud Ülljo Pihus. Foto: Helin Potter/ arhiiv

Kolmapäeva õhtul peeti käsipalli meeste meistriliigas vaid üks kohtumine, sest Tallinna ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi vaheline mäng lükati koroonaviiruseohu tõttu edasi. Kindla võidu sai tabeliliider Põlva Serviti, olles võõrsil 33:25 (16:13) üle SK Tapa/N.R. Energy’st.

Tapalased said kodumänguks kokku lisaks kahele väravavahile vaid kaheksa väljakumängijat, neist pooled 18-aastased või nooremad. Serviti seevastu tuli mängule praktiliselt täiskoosseisus, sealhulgas naasis pooleaastase vigastuspausi järel platsile kogenud Eesti koondise vasakäär Henri Sillaste.

Kohtumise algul puudus Serviti mängust harjumuspärane agressiivsus ja tempo. Lisaks oldi suurtes raskustes Mikola Naumi ülemängimisega Tapa väravapostide vahel. Aleksander Oganezov viis võõrustajad esmakordselt 4:3 juhtima, peagi tuli Ailar Puhasmetsalt 6:4 ja 17-aastane Lauri Lande tegi 7:5.

Serviti peatreener Kalmer Musting vahetas palju, otsides toimivat koosseisu ning peagi leidsid põlvalased uued käigud. Kuue minutiga tehti 6:1 vahespurt, hästi tabas Tõnis Kase ja kiirrünnakuid realiseeris Sander Sarapuu. Otto Karl Kondi täpsest karistusviskest tuli 20. minutil 12:8.

Omapärane seik juhtus 23. minutil, kui Tapa vasakäär Rail Ageni eemaldati kaheks minutiks kohtumist vilistanud vanema venna Rait Ageni poolt. Tapa võitles poolajalõpu tublilt, sai korraks vahe kahele väravale, aga Kondi tabamus saatis meeskonnad puhkama Serviti 16:13 eduseisul.

Külalised alustasid teist pooltundi vähemuses, ent Tapal läks üle viie minuti aega avavärava viskamiseks ning Mathias Rebane tegi kiirrünnakust 19:13 ning 42. minutil samal moel 22:15. Tapa ei andnud alla, heas viskehoos olid Ilja Kosmirak ja Oganezov. Viimane vähendas 49. minutil vahe veel neljaväravaliseks, 25:21, kuid siis põgenes Serviti eest.

Tabeliliider ja põhiturniirivõidu kindlustanud Serviti sai hooaja 17. võidu tulemusega 33:25. Sillaste mängus märgatavat pooleaastast roostet näha polnud, ta viskas meeskonna parimana viis väravat. Rebane, Ülljo Pihus ja Alfred Timmo lisasid neli täpset viset, samas kui Tapa kasuks tabas Oganezov üheksa ja Kosmirak seitse korda.