Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tenaxi kaitseliiniga hädas olnud Serviti. Foto: ZRHK Tenax Dobele

Balti liiga seitsmes mänguvoor oli lühike ja keerukusi täis – kõik kohtumised peeti ära laupäeval ning ainsa võidu võttis Eesti klubidest Viljandi HC, kes alistas Mistra tulemusega 23:20 (10:10).

Läti klubi ZRHK Tenax Dobele tegi võõrsil mänginud Põlva Serviti relvituks, alistades Serviti seisuga 28:18 (15:9). Nüüdseks on B-alagrupi liidrit Servitit ja teise koha omanikku Tenaxit lahutamas vaid kaks punkti, samal ajal kui Viljandi jätkab vaid võiduvees. Mistral on vastavalt 12 punkti ja hoiab A-alagrupis teist kohta.

Serviti lähikonkurent tegi puhta töö

Koduväljakueelisega Tenax alustas mängu enesekindlalt ja läks kaheväravalise eduga juhtima, tehes 10. minutil skooriks 5:3. Serviti mängurütmi leidmist vaevasid kaheminutilised eemaldamised ja vastasmeeskonna raudne kaitsetöö. 15. minutiks oli vahemaa Läti klubiga juba nelja punkti peale veninud ning kui Tenaxi ridadest kerkis esile Ņikita Pančenko, siis Servitil kindel skooritegija puudus. 20. mänguminutiks polnud olukord parenenud, vaid hoopistükkis halvenenud – Tenax juhtis mängu kindlakäelise 12:6 seisuga. Kuigi vahepeal suutis Serviti vähendada vahemaad juba nelja värava peale, siis esimese poolaja lõpuks tuli siiski vastu võtta mõru 9:15 kaotusseis. Ka teisel poolajal ei suutnud Serviti kohtumisse muutusi tuua – 40. minutil tõendasid numbrid 20:12 Tenaxi ülemvõimu, 50. minutil 24:15. Lõpptulemuseks formeerus 28:18.

Resultatiivseimad Serviti mängijad olid Alfred Timmo ning Mathias Rebane nelja tabamusega. Vastasmeeskonna eest viskas enim väravaid Ņikita Pančenko, kelle arvele jäi üheksa väravat.

„Täna olime rünnaku ja realiseerimisega hädas. Kõik viis seitsmemeetri karistusviset panime mööda ja muidu kindlaid värava olukordi ka ei realiseerinud,” oli Serviti peatreener Kalmer Musting kriitiline. „18 väravat on liigselt vähe, et mängus püsida, kuid ka vastaste väravavahti peab tunnustama.”

Viljandi ja Mistra trilleris jäi peale mulkide sõna

Viiendal minutil veel kõigest 2:1 juhtinud külalismeeskond Mistra lipsas märkamatult Viljandilt eest ära, kui 16. minutil oli seisuks 6:2. Kohtumine oli tuline ning juba 20. minutiks oli mõlemal peatreeneril kirjas kollane kaart ja lendasid ka kaheminutilised eemaldamised. Vaid kuus minutit oli jäänud mängida esimesest poolajast ning mulgid olid peaaegu järele jõudnud, skooriks 8:9. Kristo Voika värava toel mindigi vahepausile seisult 10:10. Ott Varik ja Andrei Basarab viisid teise poolaja algul mulgid juhtima, ent Mistra püsis tragilt järel. 40. minutil oli seis 14:14 viigis, kui Enrico Anton Mistra eest tabas. 10 minutit hiljem oli seis 18:18, ent kaardipakki segas punane kaart, mis läks Mistra mängumehele Ievgen Buinenkole. Pärast seda läks Viljandi kahe väravaga ette ja ka kolmas ei jäänud tulemata – 58. minutil realiseeris Hendrik Koks seitsmemeetri karistusviske. Nii jäi lõppresultaadiks 23:20.

Resultatiivseim Viljandi mängija oli Ott Varik viie väravaga. Serhii Orlovskyi viskas Mistra eest kaheksa väravat.

„Teadsime, et tuleb pingeline mäng. Ise anname vastastele liiga palju mängu ruumi nii igas elemendis. Omad tehnilised praagid tuleb vähemaks saada. Tundub, et oleme natuke liimist lahti. Aga ikkagi tänu koduseintele ja fännidele suutsime kaks silma koju jätta,” kommenteeris Varik kohtumist.