Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Viljandi HC tuli Eesti meeste karikavõitjaks. Foto: Helin Potter/ Eesti Käsipalliliit

Pikk Eesti karikavõistluste nädalavahetus kulmineerus täna Viljandis, kui mehed jagasid ära medalid. Pronksikohtumises läksid kokku esiliigas palliv Põlva Arcwood ja sama linna meistriliiga esindus, Serviti.

Tiitli pärast asusid võitlema võõrustajad, Viljandi HC ning SK Tapa/N.R Energy. Eeldatavalt kolmanda koha matšis võitjas kahtlust ei olnud ning pealtvaatajate kurvatuseks otsustati ka finaali saatus väga kiiresti.

Viljandi HC tuli Eesti karikavõitjaks

Karikavõistluste finaalis kohtunud Tapa ja Viljandi olid tänavu juba ühe korra vastamisi läinud, kui meistriliigas jäi peale esimesena mainitu 28:26. Tänases mängus jätkust tõelist põnevust vaid esimesteks minutiteks, kui N.R Energy mängumees Marten Saar viiendal minutil seisuks veel 2:2 tegi. Edasi hakkas aga marulise kodupubliku ees mänginud mulkide etendus, mida ei pidurdanud ka Kristo Voika punane kaart 22. minutil. Selleks hetkeks juhtisid viljandlased juba üheksa väravaga ja ka vaheajal mindi 19:8 eduseisus.

Teine periood möödus Viljandi poolt rohkem vormistamise tähe all ning ega tundus, et SK Tapa mahlad oli eilne Serviti alistamine välja võtnud ning sarnaselt oodati juba lõpuvile kõlamist. Poolaja keskpaigas viskas Aleksander Pertelson seisuks 26:13 ning edasi said mõlemalt poolt juba kõik pingipallurid ka mänguaega ning lõppseisuks vormistas Endrik Jaanis Tapa poolt vaadatuna 19:29 ja Viljandi HC sai karikavõitu tähistama hakata. Tapa poolt olid resultatiivseimad täna Kaspar Lees, Endrik Jaanis ja Ihor Berezhnyi nelja tabamusega. Viljandi poolt vastasid Andrei Basarab 6 ning Kristjan Koovit ja Hendrik Koks 4 väravaga.

„Eile mängisime meeskonnana, täna oli platsil palju individuaalseid sooritusi, sellise stiiliga võib minna kergejõustikut või mõnda teist individuaalala harrastama. Ilmselt olime eile endast kõik andnud, sest täna me valmis võitma ei olnud,” olid SK Tapa treeneri, Elmu Koppelmani, esimesed muljed pärast kohtumist. “Võistkonna seis on hõre ning otsustasin selleks nädalavahetuseks tiimi aitama tulla. Mingit isiklikku edu ma taga ajama ei tulnud ning mul on hea meel, et sain Viljandi võistkonna karikavõidule aidata. Hetkel tuleviku kohta ei oska vastata,” kommenteeris sel nädalavahetusel Viljandi HC koosseisu naasnud Sten Maasalu.

Põlva Serviti esiliiga tiimile võimalust ei andnud

Kahe Põlva linna võistkonna omavahelises kohtumises otsustati mängu saatus samuti varakult. Meistriliigas palliv Serviti esiliiga konkurendile ei halastanud ning 25. minutiks juhiti juba 25:4. Kusjuures Arcwoodil läks skoorimise avamiseks lausa üheksa minutit. Teise poolaja mängis aga Arcwood austuspäraselt ning Serviti oli kergelt gaasi pedaalilt maha võtnud. Arcwood suutis teise perioodi lausa 15:14 võita, kuid mängu lõppseisuks vormistas Mathias Rebane siiski 35:20 Serviti kasuks.

Serviti poolelt viskasid Mathias Rebane 11 ja Kermo Saksing 7 väravat. Arcwoodi poolelt tabas Sergei Ljubtšenko viiel korral. „Tuleb leida sellest nädalavahetusest midagi positiivset ning uuel nädalal enne eurosarja kohtumisi veel korralik analüüs teha. Poolfinaalis jäime realiseerimisega hätta,” olid Rebase esimesed emotsioonid. „Oleme realistid, meie jaoks maksimum oli kolmanda koha mäng, kuid samas olime ka rahul, et üldse siiamaani jõudsime. Loomulikult ei oodanud me, et just Servitiga pronksimängus kohtume ning seetõttu jäi ka medal meist seekord kaugele,” lisas Arcwoodi väravavaht Denis Lõokene.

Eesti meeste karikavõistluste lõppjärjestus:

Eesti karikavõitja Viljandi HC
Averi Hännile, Aleksander Pertelson, Kristjan Koovit, Simon Drõgin, Mikk Varik, Hendrik Koks, Sten
Maasalu, Martin Braun, Rasmus Ots, Andrii Basarab, Robin Liinsoo, Peeter Parik, Johannes Pertelson,
Jaan-Paul Varik, Rando Sein, Oliver Ruut, Kristo Voika, Ott Varik, treener Marko Koks

II. koht SK Tapa/N.R Energy
Jens Ülesoo, Jan-Egert Valdmann, Mihkel Koppelmann, Mikola Naum, Trivo Vaigurand, Raimond
Himma, Madis Valk, Sten Reinvart, Rail Ageni, Aleksandr Vassiljuk, Kristjan Kärt, Marten Saar, Vahur
Oolup, Marcus Rättel, Lauri Lande, Kaspar lees, Endrik Jaanis, Ilja Kosmirak, Ihor Berezhnyi, Roger
Muskat, Artur Morgenson treener Elmu Koppelmann, Aron Jaanis, esindaja Kert Kähari

III. koht Põlva Serviti
Jürgen Lepasson, Sander Sarapuu, Tõnis Kase, Robin Oberg, Kermo Saksing, Andris Celminš, Mathias
Rebane, Jürgen Rooba, Eston Varusk, Henri Sillaste, Arturs Meiksans, Anatolii Chezlov, Indrek Neeme,
Henri Hiiend, Carl-Eric Uibo, Hendrik Varul, Alfred Timmo treener Kalmer Musting, Rein Suvi,
esindajad Allar Lamp, Ly Kamja, Andres Neeme

IV. koht Põlva Arcwood
Raivo Rudissaar, Mihkel Tamm, Markus Käo, Veiko Tigason, Priit Jõks, Rene Volt, Raido Peedomaa,
Enar Viljamaa, Kristjan Kukk, Cristofer Jostov, Rasmus Käo, Taavi Tilgre, Siivo Sokk, Andry Aust, Tarmo
Salundi, Dani Piho, Siim Kübard, Margo Piksööt, Tiit Neeme, Sergey Lyubchenko, Markel Veiko, Denis
Lõokene, Tauri Treier, Ander Konks, Olari Paumets treener Romet Oone

Meeste karikavõistluste finaalturniiri tulemused:

26.11.2022
12:00 Põlva Arcwood – Viljandi HC 17:27 (10:14)
14:15 Põlva Serviti – SK Tapa/N.R Energy 26:27 (13:11)

27.11.2022
12:00 kolmanda koha mäng Põlva Serviti – Põlva Arcwood 20:35 (5:21)
14:30 finaalmäng Viljandi HC – SK Tapa/N.R Energy 29:19 (19:8)

Viimased uudised