Viljandi HC kaitse ja väravavaht Rasmus Ots hoidsid Mistra teisel poolajal vaid viie värava peal. Foto: Helin Potter/ Eesti Käsipalliliit

Kui Põlva Arcwood on juba karikavõistluste poolfinaali koha kindlustanud ning HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – SK Tapa/N.R. Energy ja Põlva Serviti – Valga Käval on pidanud esimese kohtumise, siis Viljandi HC ja Mistra alles alustasid kahe mängu kokkuvõttes selguvat edasipääseja selgitamist. Mistral oli esimesest ringist selja taga juba suureskooriline koondvõit 77:42 HC Viimsi üle, viljandlased aga alles käivitas oma mootorit, sest loosiõnn oli mulgid esimesest ringist vabastanud.

Aruküla spordisaal oli elektrit täis – esimest väravat pidi publik ootama pea kaks minutit ning kuue minuti möödudes oli kokku visatud vaid kolm väravat. Äärmiselt tasavägiselt alanud kohtumine hakkas leidma kiiremaid lahendusi üheksanda mänguminuti eel, kui võõrustaja Mistra hakkas skoori kasvatama. 15. minutiks oli Viljandi lasknud vastasel minna ette seisuga 8:3. 22 minuti täis tiksudes tundus, et mulkidest ei olnud Mistrale vastast, sest võõrustav meeskond domineeris seisuga 12:6. Punane kaart Viljandi mängumehe Kristo Voika arvele ning kaheminutilised eemaldamised vaid raskendasid külalisvõistkonna olukorda ning esimese poolaja lõppedes ei suudetud vahemaad vähendada. Mistra võitis esimese poole kohtumisest resultaadiga 16:11.

Viljandi alustas teist poolaega hoogsalt: vaid viis minutit oli mängitud ning juba oli Viljandi juurde suutnud lisada neli väravat, Mistra vaid kaks. Aruküla meeskonna jalgealune hakkas ägedamalt kõikuma paar minutit hiljem, kui mulgid võitlesid välja üheväravalise kaotusseisu. Ent viigistamisega tuli Viljandil veel oodata, sest Mistra hoidis vastast stabiilselt ühe-kahe punkti kaugusel. Andrei Basarab viis Viljandi 20:20 viigiseisule vaid 10 minutit enne matši lõppu muutes mängusaatuse eriti pingeliseks. Kolm minutit hiljem murdus ka patiseis ja Viljandi haaras juhi rolli ning läks seekord ise kahe väravaga juhtima. Kohtumise lõppresultaadiks kujunes 21:24 ja nii läheb Viljandi kolmapäeval toimuvale otsustavale kohtumisele vastu nii võidu kui ka kodusaali eelisega.

Viljandi üleplatsimees oli Ott Varik, kes viskas kokku üheksa väravat. Andrei Basarab panustas viie, Mikk Varik nelja väravaga. Mistra meeskonnast kerkisid esile Serhii Orlovskyi kuue ja Vladyslav Naumenko viie tabamusega. „Alguses me ei saanud kaitset pidama ja rünnak ka ei toiminud. Nemad said selle pealt suhteliselt lihtsaid väravaid,” kommenteeris Mikk Varik esimest poolaega. „Pausil tegime omad korrektuurid: saime kaitse toimima ja selle pealt hakkas ka rünnak toimima ning saime emotsiooni üles. Korduskohtumisele lähme vastu hea tundega, ootame vastastega mängimist oma kodupubliku ees,” lõpetas Varik positiivsel noodil.

Karikavõistluste veerandfinaalide järele jäänud paaride kohtumised:

19. oktoober 19:00 Kehra spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – SK Tapa/N.R. Energy 34:33 (21:12)
09. november 19:00 Tapa Spordikeksus SK Tapa/N.R. Energy HC Kehra/Horizon Pulp&Paper

19. oktoober 19:00 Mesikäpa Hall Põlva Serviti – Valga Käval 64:16 (30:10)
09. november 19:00 Valga Spordihoones Valga Käval – Põlva Serviti

06. november 17:00 Aruküla spordihoone Mistra – Viljandi HC 21:24 (16:11)
09. november 19:00 Viljandi Spordihoones Viljandi – HC Mistra