Hetk SK Tapa ja Viljandi HC vahelisest mängust. Foto: Marie-Johanna Kippar/ EKL

Käsipalli meeste meistriliiga 2021. aasta viimane mäng peeti neljapäeva õhtul Tapal. Punktita kodumeeskond SK Tapa üritas pidurdada kaotuseta Viljandi HC-d, kuid pidi tunnistama mulkide 34:26 (17:13) paremust.

Tapa ja Viljandi kohtusid tänavu teistkordselt, hooaja avamängus septembris sai Viljandi samuti Tapal toimunud Balti liiga mängus 28:23 võidu. Neljapäeva õhtul alustas Viljandi paremini. Tapalased patustasid valesöötudega, aga suurepäraselt tõrjunud 17-aastane Madis Valk hoidis kodumeeskonda mängus.

Seitsmendal minutil viis Mikk Varik kiirrünnakust külalised 5:2 juhtima, aga Tapa vastas muljetavaldavalt – Igor Berežnõi pommvise, väravad Vahur Oolupilt ja Rail Agenilt ning seis oli 5:5. Praktiliselt kogu avapoolaja tegutseti sarnase käsikirja põhjal, kus Viljandi rebis kolmega ette ja siis Tapa vähendas vahe minimaalseks.

Reaalseim viigivõimalus oli võõrustajatel 26. minutil, mil Berežnõi karistusviske kaotusseisus 13:14 pareeris Rasmus Ots. Sellest hetkest algas Viljandi domineerimine, mida ei pidurdanud ka veerandtunnine puhkepaus. Esmalt tabas Kristo Voika ja kaks väravat Oliver Ruudult lõpetasid poolaja seisul 17:13.

Teine pooltund startis Tapa jaoks nii halvasti kui võimalik – Mihkel Lõpp kasvatas külaliste edu ja Berežnõi eemaldati kaheks minutiks. Ots keeras Viljandi väravauksed lukku ning koos avapoolaja lõpuga võitis Viljandi 14-minutilise perioodi koguni 9:0. 38. minutil tegi Mikk Varik järjekordse kiirrünnaku järel seisuks 23:13.

Tapale loomupäraselt meeskond küll võitlemist ei lõpetanud, ent mängusaatus oli siiski otsustatud. Suurimaks kasvas mulkide edu, kui Aleksander Pertelson 48. minutil 30:19 viskas. Lõpuminutitel suutis kodumeeskond vahet veidi väiksemaks mängida, kuid Viljandi sai 34:26 võidu.

Suureskoorilises mängus sai kahe meeskonna peale käe valgeks koguni 21 pallurit. Võitjate kasuks tabas Voika kaheksa, Mikk Varik seitse ja Pertelson viis korda. Kaotajate poolel viskas Berežnõi üheksa, Ageni viis ja Oolup kolm väravat.

Viljandi on nagu Põlva Servitigi kogunud seitse punkti ja jätkab kaotuseta. Punktita Tapa paikneb tabeli viimasel astmel. Meistriliigas tuleb nüüd pikem paus, sest järgmine voor peetakse alles uue aastanumbri sees, 19. jaanuaril.

6. SK Tapa 4 0 0 3 97:146 0

Paremad väravakütid: Ott Varik (Viljandi) – 27, Igor Berežnõi (Tapa) – 25, David Mamporia (Kehra) – 24, Kristo Voika (Viljandi) – 22, Mathias Rebane (Serviti), Jürgen Rooba ja Dmõtro Turtšenko (mõlemad Tallinn) – 21, Henri Sillaste (Serviti) ja Mikk Varik (Viljandi) – 18 väravat.