Balti liigat täiseduga juhtiva Viljandi HC peatreener Marko Koks kiitis meeskonna sisu. Foto: Helin Potter/ EKL arhiiv

Pühapäeval veedeti käsipalli Balti liigas omamoodi ajaloolised poolteist tundi, sest kõik viis osalevat Eesti klubi pidasid oma mängud samaaegselt ja seda kolmes erinevas riigis. Ainsana maitses võidurõõmu Viljandi HC, võttes üheksanda järjestikuse võidu. Kodus alistati Leedu meister Vilniuse VHC Šviesa tulemusega 27:22 (12:12).

Viljandi HC jätkab täisedu ehk 18 punktiga Balti liiga liidrina. Põlva Servitil on 14 ning Šviesal ja kaks mängu vähem pidanud Dobele ZRHK Tenaxil 11 silma. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper on kogunud kaheksa, Raasiku/Mistra kuus ja SK Tapa neli punkti.

Marko Koks: sisu on meie tiimis praegu kõva

Viljandis alustati mõlemalpoolselt hea kaitsega ja väravaid tuli visalt. Mulgid kasutasid suurepäraselt ära Šviesa neljakesi jäämise ning 11. minutil juhiti Kristo Voika tabamuse järel 6:2. Siis aga jäädi seitsmeks minutiks „kuivale” ja Leedu meister jõudis viigini. Punkt-punkti mäng jätkus poolajavileni, korra sai Šviesa ettegi, aga Hendrik Koksi väravast tuli 12:12 viik.

Vaheajalt naasis veelgi hingestatum Viljandi, kiirelt kasvatasid Voika ja Ott Varik edu kolmele väravale. Rasmus Ots jätkas sealt, kus avapoolajalgi ehk hiilgavate tõrjetega ning 37. minutil tuli Koksi viskest 18:14. Paaril korral suutis Šviesa vahe kahele vähendada ja mängu uut pinget luua.

Mikk Varik tegi aga 42. minutil kiirrünnakust 21:16 ja sellist edu Viljandi enam käest ei andnud. Üheksas järjestikune võit Balti liigas tuli tulemusega 27:22. Voika ja Koks viskasid kuus ning vennad Varikud neli väravat. Vastaste täpseim oli Tadas Rasakevičius viie tabamusega.

„Oli hea võitlus kahe võrdse meeskonna vahel. Meie poolt väga korralik esitus, hea meel, et saime vastase liidri Vaidas Drevinskase kinni ja tervikuna nii kaitses kui ka Rasmuse poolt hea töö. Sisu on meie tiimis praegu kõva,” rõõmustas Viljandi peatreener Marko Koks.

Serviti sai nädalavahetuse teise napi kaotuse

Dobeles teenis vägagi närvilise ja skoorirohke esimese pooltunni jooksul Serviti viis kaheminutilist eemaldamist. Kogu aeg oldi tagaajaja osas ja viimane viigiseis tuli 14. minutil, kui Andris Celminš 8:8 viskas. Tenax põgenes neljaväravalisse eduseisu, ent Celminši ja vahetusest hästi sekkunud Raiko Rudissaare toel nõelus Serviti vahe kinni.

Hendrik Varul leidis poolajasireeniga augu vastaste müüris ning vähendas vahe minimaalseks – 19:18. Teist pooltundi alustas Serviti hästi ja Varul viis külalised esmakordselt juhtima, 20:19. Kahel puhul said põlvalased kahega ette, kuid poolaja keskel tuli kaheksaminutiline väravata mõõn ja Tenax pääses omakorda kaheväravalisse eduseisu.

50 sekundit enne lõppu tuli Henri Sillaste viskest viik 32:32, kuid kuus väravat visanud Nils Mikelsons tulistas Tenaxi võiduvärava. Sillaste tabas Serviti kasuks kuus ning Rudissaar ja 46. minutil punase kaardi saanud Varul viis korda. „Punktita me siit reisilt muidugi tagasi tulla ei tahtnud, aga täna oli pilt parem kui eile,” sõnas peatreener Kalmer Musting.

„Täna saime normaalse vilepartiiga käsipalli mängida – oli võitlust, oli mängu, meeskondlik kaitse toimis paremini ja oli ka võiduvõimalusi. Saime kahe nädala pärast tulevatele euromängudele mõeldes jälle targemaks ja siit annab ainult paremaks minna,” kinnitas Musting.

Raasiku/Mistra tagaajamine punktilisa ei toonud

Arukülas tegi Raasiku/Mistra katastroofilise stardi ning jäi Kaunase Granitas-Karysi vastu 2:12 kaotusseisu, kaotades poolaja 7:15. Teisel pooltunnil algas tõsisem tagaajamine ning 52. minutil tõi 17-aastase Arno Vare täpne vise kodumeeskonna vaid kahe värava kaugusele, 20:18.

Veel neli minutit enne lõppu oli seis 23:21, aga lähemale või viigini Raasiku siiski ei jõudnud ja tunnistas leedukate 25:22 paremust. Vladislav Naumenko tabas seitse ja Vare neli korda, vastastel sai koguni 17 korda väravale pommitanud Paulius Šarkauskas sisse kaheksa viset.

SK Tapa hoidis kodusaalis HC Vilniuse vastu pikalt mängu võrdsena ja kaotas poolaja 16:18. Teise pooltunni algul lubati aga külalised kaugemale eest ning lõpuks võitis Vilnius 38:33. Igor Berežnõi viskas tapalaste kasuks seitse ja Marten Saar viis väravat. Martynas Žala tabas Leedu pealinlaste poolel kümme korda.

HC Kehra/Horizon Pulp&Paper tegi tugeva esimese poolaja Klaipedas kohaliku HC Dragunase vastu, aga teisel libises Balti liiga tiitlikaitsja püüdmatult eest. Kehra 23:38 (14:16) kaotusmängus viskas Danil Gumjanov kaheksa ning Tanel Vilks ja Sigmar Seermann neli väravat. Vastaste täpseim oli Daniil Plahhotin seitsme tabamusega.