Rasmus Ots oli otsustavas rollis, kui Viljandi HC sel hooajal teistkordselt Tallinna alistas. Foto: Helin Potter/ arhiiv

Käsipalli meeste meistriliigas peeti kolmapäeva õhtul kaks kohtumist, kus edu saatis kodumeeskonda. Viljandi HC oli teistkordselt sel hooajal üle Tallinnast, sel korral tulemusega 22:19 (14:10) ning HC Kehra/Horizon Pulp&Paper alistas Raasiku/Mistra 30:23 (17:10).

Viljandis alustas kodumeeskond – kes pisut enam kui kuu aega tagasi oli eelmiselt omavaheliselt mängult Tallinnast minimaalse võiduga naasnud – paremini. Rasmus Ots tegi mitu head tõrjet ning Mark Lõpp viis neljandal minutil mulgid 3:0 juhtima.

Tallinnal olid vastused olemas ja kui Ots väljakumängijaga asendatud, saatis kolleeg Armis Priskus palli tühja võrku seisuks 3:3. Võõrustajad jätkasid kaitses aktiivselt ja pealinlased olid päris suurtes raskustes. Mikk Varik viis 18. minutil kiirrünnakust Viljandi 8:5 ette ja kaks minutit hiljem tegi Oliver Ruut 10:6.

Valgevenelane Andrei Vahnovitš vastas kahe järjestikuse tabamusega, kuid mulgid spurtisid uuesti. Hendrik Koks tabas kaks korda ja Volodimir Maslaki viskest tuli juba 13:8. Tallinlaste vasakäär Marek Karu vähendas vahe kolmele, aga kapten Kristjan Koovit seadis vaheajaseisuks 14:10.

Teise poolaja algusminutid kuulusid peamiselt väravavahtidele – koondisekaaslased Ots ja Priskus peatasid ründajate viskeid hiilgavalt. Viljandlaste kaitse toimis aga endiselt hästi ning vaikselt hakati vahet suurendama. 40. minutil kasvatas Mihkel Lõpp edu seitsmele väravale – 19:12. Tallinna peatreener Risto Lepp võttis minutilise mõtlemisaja ja seal räägitu toimis.

Külaliste kaitse tihenes ja rünnak muutus efektiivseks. Uskumatu, aga Viljandi jäi peaaegu 15 minutiks väravata! Tallinn hiilis visalt lähemale, hästi tabas Karu ja karistusviskeid realiseeris eksimatult Dmõtro Turtšenko. 53. minutil tegi viimane kiirrünnaku järel seisuks 19:17.

Võimalusi oli vahepeal enamakski, kuid Karu tabas Viljandi tühja värava suunas palli saates posti ja väravasuule tulnud Marius Aleksejev viskas sellest mööda. Ruut lõpetas väravapõua, aga poolteist minutit enne lõppu oli seis 21:19. Viljandi võttis siiski 22:19 võidu, mille heaks nii Koks, Ruut kui ka Mihkel Lõpp panustasid nelja väravaga. Kaotajatel tabas Turtšenko seitse ja Karu viis korda.

Õhtu teises kohtumises võõrustas HC Kehra/Horizon Pulp&Paper seni punktita Raasiku/Mistrat. Kehralaste read olid paari vigastusest tervenenud mehega tihenenud ja väravasuule läks hooaega raasikulaste ridades alustanud, kuid hiljuti Kehraga taasliitunud Siim Normak.

Mängu algus kulges krobeliselt – Kehra ei suutnud kiirrünnakuid realiseerida, Raasiku patustas tehnilise praagiga. Kodumeeskond sai 4:1 juhtima, aga külalistel kõmmutas karistusviskeid kindlalt Taavi Tibar ning tosina minuti möödudes oli seis 5:4. Siis põgenes Kehra uuesti eest.

Hea hoo said sisse sõrmevigastusest paranenud Vladislav Naumenko ja Sergio-Silver Kreegimaa. Viimase tabamusest tuli 24. minutil 15:7 ning vaheajavileks seadis David Mamporia tabloole numbrid 17:10. Raasiku alustas teist pooltundi isukalt ning Marko Slastinovski värava järel kahanes vahe neljale, 18:14.

Indrek Normak viis 43. minutil Kehra uuesti seitsmega ette. Ehkki Raasiku võitles hästi lõpuni, lähemale kui viis väravat enam ei saadud ja Kehra võitis 30:23. Naumenko viskas kaheksa, Dmõtro Jankovski kuus ja Kreegimaa viis väravat. Kaotajate poolel tabas Tibar kaheksa ning Slastinovski ja Martin Nerut viis korda.

Meistriliiga tabeliseis:

Parimad väravakütid: Vahur Oolup (Tapa) – 58, Hendrik Koks (Viljandi) – 57, Mathias Rebane (Serviti) – 50, Rail Ageni (mõl Tapa) – 44, Andris Celminš (Serviti) – 39, Marten Saar (Tapa) – 38, Aleksander Pertelson (Viljandi) – 37 ja Dmõtro Jankovski (Kehra) – 36 väravat.