Viljandi HC tõusis meistriliiga uueks liidriks, sundides kodusaalis alistuma Põlva Serviti. Foto: Meelis Heli/ EKL

Käsipalli meeste meistriliiga 13. voor peeti täies mahus kolmapäeval ning õhtu tähtsaimas lahingus alistas Viljandi HC tulemusega 25:20 (13:10) Põlva Serviti ja tõusis esimese kaotuse saanud tiitlikaitsjast punktiga mööda. Võidulisa said ka HC Tallinn ja Raasiku/Mistra.

Tänavuse hooaja kahe parema Eesti klubi vastasseis Viljandis algas etteaimatavalt väravavaeselt, sest mõlemaid tiime tuntakse hea kaitse poolest. Kodumeeskond sai küll Kristo Voika tabamuse järel 3:1 ette, kuid jäi siis uskumatuks 13 minutiks väravata. Kohati oli mulkidel raskusi viskele saamisegagi.

Määravaks said Viljandi kaitse, Rasmus Ots ja Serviti tehniline praak

Kaitses mängis Viljandi väga agressiivselt ja Servitilgi polnud lihtne, ent 16. minutil saadi Carl-Eric Uibo täpse viske järel 5:3 eduseis. Viljandi peatreener Marko Koks võttis mõtlemisaja ja meeskond tõstis märgatavalt rünnakutempot. Jõuti viigini ning 23. minutil olid tablool numbrid 9:9.

Põlvalased jäid mitmel korral vähemusse ja võõrustajad tegid 4:0 vahespurdi, mille lõpetas Rasmus Otsa tühja puuri saadetud pall. Henri Hiiendi tabamusest vähenes Viljandi edu enne puhkepausi 13:10 peale. Tundus võimatu, aga mängutempo tõusis teisel pooltunnil veelgi.

Serviti kogenud ääremängijad Kristjan Muuga ja Henri Sillaste vähendasid vahe minimaalseks, kuid Viljandi reageeris jälle nelja vastuseta väravaga. Andrei Basarabi kiirrünnaku järel juhiti 17:12 ja kolm minutit hiljem kasvatas Kristjan Koovit vahe juba kuueväravaliseks.

Sillaste suutis kiirrünnaku lõpetuseks 49. minutil veel 21:17 teha, ent Viljandi kaitse, Otsa tõrjed ning ka põlvalaste tehniline praak enamat ei lubanud. Viljandi põhjustas Servitile esimese liigakaotuse, võttes lõpuks 25:20 võidu. Samaga pikendati kaotuseta seeria, mis algas 2022. aasta jaanuaris, 18-mänguliseks.

Basarab viskas võitjate kasuks kuus, Hendrik Koks viis ning Voika ja Ott Varik neli väravat. Kaotajate poolel said täpsemad pallurid kirja kolm tabamust – nii mitu väravat viskasid Sillaste, Uibo, Hiiend ja Tõnis Kase.

HC Tallinn ja Raasiku/Mistra said kaheksaväravalise võidu

Viis mängu koduste konkurentide vastu võiduta olnud mullune hõbe HC Tallinn külastas HC Kehra/Horizon Pulp&Paperit ja esimese nelja minuti jooksul ei suutnud kumbki meeskond nulle tabloolt pühkida. Eriti säras tõrjetega Armis Priskus, kes oli täna pealinlaste ainus väravavaht, kuna Marius Aleksejev sai kahemängulise võistluskeelu.

Korraks said kehralased juhtima 3:2, kuid Kaspar Leesi juhtimisel ründas Tallinn vägagi resultatiivselt ja 16. minutil tuli Vitali Gorovõi puudumisel mängujuhina tegutsenud Eesti koondislase viskest 9:4. Poolajavileks juhtis Tallinn 18:11. Kehra suutis teise pooltunni keskel jõuda nelja värava kaugusele, ent mitte lähemale.

Tallinn võitis lõpuks kindlalt 33:25. Lees tabas kaheksa, Markus Oliver Mädo viis ning Jürgen Rooba ja Aleksei Štšerbak neli korda. Kehra kasuks viskas David Mamporia kuus, Alvar Soikka viis ja Sigmar Seermann neli väravat.

Arukülas peeti oluline kohtumine Raasiku/Mistra ja SK Tapa vahel, alles laupäeval oli Tapa kodusaalis saanud üheväravalise paremuse. Kolmapäevalgi alustati tasavägiselt ja poolajavileks oli kodumeeskonna edu 15:13. Teine pooltund algas Raasiku väravasuul seisnud Karel Hermase suurepäraste tõrjetega ning võõrustajad spurtisid eest.

Kolme minutiga rebiti vahe viiele väravale ja ohtlikuks Tapa enam ei saanud. Raasiku/Mistra võitis tulemusega 30:22, võitjate kasuks viskasid Martin Nerut ja Vladislav Naumenko viis ning Sander Sven Annula ja Juri Sohhorovitš neli väravat. Tapal tabas Ilja Kosmirak kuus ja Vahur Oolup viis korda.

6. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper 12 1 1 10 276:339 3

Paremad väravakütid: Ott Varik (Viljandi) – 71, Vahur Oolup (Tapa) – 67, David Mamporia (Kehra) – 65, Henri Sillaste (Serviti) – 59, Danil Gumjanov (Kehra) ja Kristo Voika (Viljandi) – 53, Vladislav Naumenko (Raasiku) – 51, Marten Saar (Tapa) ja Kaspar Lees (Tallinn) – 50 väravat.