Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

SK Tapa kaitsest on läbi murdmas Põlva Serviti kasuks viis väravat visanud Robin Oberg. Foto: Helin Potter

Kolmapäeva õhtul jõudsid lõpuni mängud käsipalli Eesti karikavõistluste kaheksandikfinaalides. Viimane veerandfinalist on rekordilised 13 korda karika võitnud Põlva Serviti. Korduskohtumises alistas Serviti kodusaalis SK Tapa 38:25 (20:12) ning edenes kaheksa parema sekka koondtulemusega 74:47.

Serviti oli võõrsilt kaasa saanud 14-väravalise edu, kuid mingit allahindlust tapalastele teha ei kavatsetud. Jürgen Lepasson tõrjus algul peaaegu kõik, mis tema värava suunas teele saadeti ning kahe Henri Sillaste ja ühe Anatoli Tšezlovi väravaga saadi neljandal minutil 3:0 eduseis.

Vahet rebiti suuremaks isegi vähemuses mängides ja üheksandal minutil lõpetas Sillaste järjekordse kiirrünnaku, tehes seisuks 8:3. Kõik, mida põlvalased rünnakul tegid, kippus õnnestuma. Joonelt leiti nii Ülljo Pihus kui ka Arturs Meikšans, kes tabasid mitmel puhul.

Tapa poolel üritas seisu viisakana hoida hästi pommitanud Ilja Kosmirak, samas kui nädalavahetusel pikalt vigastuspausilt naasnud Vahur Oolupit suutis Serviti kaitse nullil hoida 17 minutit. 18. minutil tegi Sander Sarapuu seisuks 15:6, siis sai Tapa mängus esmakordselt mitu väravat järjest, kui täpsed olid Oolup ja kahel korral Marcus Rättel.

17-aastane Madis Valk tegi mitu head tõrjet Tapa postide vahel, aasta noorem Jan-Egert Valdmann realiseeris karistusviske ning Lauri Lande tabamusest tuli 26. minutil 16:12. Serviti rebis poolajavileks tänu Sarapuu ja Tõnis Kase väravatele aga uuesti 20:12 ette.

Vastastikuse praagiga alanud teisel pooltunnil läks üle kolme minuti aega, enne kui Oolup väravaarve avas. 37. minutil viis Henri Hiiendi tabamus esimest korda vahe kümnele väravale, aga et Valdmannist ei saaks kohtumise noorim snaiper, viskas 15-aastane Aleksandr Vassiljuk kohe kaks väravat seisuks 23:15.

Võitjas siiski kahtlust ei tekkinud, Tapa hakkas rünnakul eksima ning põlvalased olid kiirrünnakutel täpsed. Avakohtumise täpne lõppskoor ehk 36:22 süttis tabloole 57. minutil pärast Meikšansi väravat ning lõpuvile kõlades olid Serviti võidunumbrid 38:25.

Võitjate ridades kirjutati vähemalt üks värav tosina mängija nime taha, Sillaste tabas seitse ning Kase ja Robin Oberg viis korda. Tapalastel said käe valgeks kõik platsil käinud üheksa väljakumängijat, neist Kosmirak viskas viis ning Artur Morgenson ja Endrik Jaanis neli väravat.

Kaheksa veerandfinalisti seas on seega meistriliigaklubid Serviti, karikakaitsja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper, Raasiku/Mistra, HC Tallinn ja Viljandi HC ning esiliigatiimid Põlva Coop, Valga Käval ja Põlva/Arcwood. Veerandfinaalide loos toimub Eesti Käsipalliliidus neljapäeva hommikul kell 10.